Co to znaczy czego valvetronic definicja.

Czym jest VALVETRONIC? Jak użyć etapami rozrządu i wzniosem zaworów. Dzięki tej ostatniej funkcji.

Czy przydatne?

Definicja VALVETRONIC

Co to jest: Nazwą mechanizmu BMW (stosowanego między innymi w nie wszystkich silnikach serii 3) sterującego etapami rozrządu i wzniosem zaworów. Dzięki tej ostatniej funkcji Valvetronic zastępuje również przepustnicę, która (poza fazą pełnego otwarcia) dla zasysanego powietrza stanowi przeszkodę w przewodzie dolotowym silnika i z opóźnieniem reaguje na ruchy pedału gazu. Zasada działania oparta jest na zmiennym punkcie podparcia dźwigienek zaworowych, odpowiadającym za wznios zaworów. Szczególny system krzywkowy napędzany elektrycznym silnikiem krokowym pozwala regulować otwarcie zaworów od zera do kilkunastu milimetrów. W rezultacie zmienna szczelina zaworowa działa precyzyjnie jak przepustnica: im jest większa, tym silnik generuje wyższą moc. Rozwiązanie BMW pozwala zwiększyć sprawność silnika przez wyeliminowanie źródła oporów wszelkich zjawisk falowych zachodzących w układzie dolotowym.

Definicja VAN:
Co to jest obejmująca spore pojazdy o nadwoziu jednobryłowym. Kategoria powstała w latach 70. w stanach zjednoczonych ameryki, gdzie na bazie aut dostawczych zaczęto tworzyć przestronne samochody osobowe. W valvetronic co to jest.
Definicja VARIO XENON:
Co to jest pojedynczy, ksenonowy, czołowy reflektor zdolny do zmiany i dostosowywania strumienia wytwarzanego światła do warunków pogodowych i drogowych. Obejmuje doświetlanie miejskie, szosowe, autostradowe valvetronic definicja.
Definicja VSC - VEHICLE STABILITY CONTROL:
Co to jest Kontrola stabilności pojazdu, nazwa mechanizmu ESP stosowanego w Toyocie valvetronic co znaczy.
Definicja VTG - VARIABLE TURBINEN GEOMETRIE:
Co to jest turbiny w układach turbodoładowania. Nie to jest ustalenie ścisłe, gdyż chodzi o zmienne ustawienie łopatek kierownicy turbiny. Kierownica turbiny to wieniec łopatek, który nakierowuje spaliny na valvetronic słownik.
Definicja VTEC:
Co to jest Elektroniczna kontrola zmiennych faz rozrządu i wzniosu zaworów, mechanizm zmiennych faz rozrządu użytkowany w Hondzie. Powstał pod koniec lat 80 valvetronic znaczenie.

Czym jest VALVETRONIC znaczenie w Słownik V .

  • Dodano:
  • Autor: