Co to znaczy czego paliwa wtrysk definicja.

Czym jest BEZPOŚREDNI WTRYSK PALIWA? Jak użyć układy wtryskowe podawały paliwo do komory wstępnej.

Czy przydatne?

Definicja BEZPOŚREDNI WTRYSK PALIWA

Co to jest: Mechanizm dostarczania silnikowi paliwa bezpośrednio do komory spalania. Przedtem rozpowszechnione układy wtryskowe podawały paliwo do komory wstępnej albo wirowej w silnikach wysokoprężnych, a w benzynowych do kanału dolotowego w kolektorze ssącym albo w głowicy. Początkowo w obu rodzajach silników były to układy mechaniczne. Dopiero w latach 70. przez wzgląd na wprowadzeniem zaostrzonych regulaminów o czystości spalin wprowadzono wtrysk benzyny sterowany elektronicznie. W 1988 roku Fiat zaprezentował w modelu Croma, pierwszy raz w aucie osobowym, wysokoprężny silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa (TD-ID). Rok potem własną konstrukcję przedstawił Volkswagen w modelu Audi 100 (TDI). Z kolei w roku 1997 do seryjnej produkcji wszedł silnik GDI Mitsubishi z bezpośrednim, sterowanym elektronicznie wtryskiem benzyny. Elektronicznie sterowany wtrysk bezpośredni użytkowany jest dziś coraz powszechniej zarówno w silnikach benzynowych (GDI, FSI, IDE, HPi, D4, JTS i tym podobne), jak i wysokoprężnych (HDi, JTD, CDI, dCi, TDI, D4D i tym podobne). Jednostki tak zasilane charakteryzują się wielką precyzją dotyczącą zarówno ciśnienia, jak czasu i wielkości dawki dostarczanego paliwa. W silnikach benzynowych największą zaletą wtrysku bezpośredniego jest sposobność dość łatwego uzyskania uwarstwionego spalania. W razie silników wysokoprężnych wtrysk bezpośredni daje sposobność pełnej kontroli nad robotą jednostki napędowej dzięki precyzyjnemu dostosowywaniu ilości wtryskiwanego paliwa i momentu wtrysku i czasu jego trwania, jak także stopnia jego rozpylenia, co znaczy wyższą ekonomiczność pracy silnika i obniżenie toksyczności spalin. W najnowocześniejszych układach tego typu możliwe jest także kontrolowanie temp. procesu spalania i regulowanie^ ułożenia wtryskiwanego paliwa w komorze spalania, jak także wykorzystywanie precyzyjnego wtrysku pilotażowego. W silnikach dieslowskich warunkiem wstępnym zastosowania całego potencjału zalet wtrysku bezpośredniego jest uzyskanie bardzo wysokiej wartości ciśnienia wtrysku. Wady bezpośredniego wtrysku w silnikach wysokoprężnych, jak twarda i hałaśliwa robota czy mniejsze obroty max., są z nadwyżką rekompensowane poprzez takie zalety jak wyższa sprawność, a więc mniejsze zużycie paliwa, i niższa toksyczność spalin.

Definicja BID (ANG.: BREAKERLESS INDUCTIVE DISCHARGE):
Co to jest Bezstykowy zapłon indukcyjny, skrót użytkowany poprzez firmę American Motors Corporation bezpośredni wtrysk paliwa co to jest.
Definicja BAGNET OLEJOWY:
Co to jest wykorzystywany do kontroli poziomu oleju w silniku albo automatycznej skrzyni biegów. To jest elastyczna listewka metalowa albo plastikowa, wsuwana w szczególny otwór w bloku, misce olejowej lub bezpośredni wtrysk paliwa definicja.
Definicja BDW (ANG.: BRAKE DISC WIPING):
Co to jest hamulców; dodatkowa funkcja układu ESPPlus, polegająca na usuwaniu z powierzchni roboczych tarcz hamulców pojazdu wilgoci w trakcie jazdy w deszczu dzięki okresowemu delikatnemu dociskaniu okładzin bezpośredni wtrysk paliwa co znaczy.
Definicja BLOKADA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO:
Co to jest urządzenie montowane w obudowie systemu różnicowego, wykorzystywane do ograniczenia albo całkowitej likwidacji różnicy prędkości obrotowej między kołami albo (przy napędzie na dwie osie) między bezpośredni wtrysk paliwa słownik.
Definicja BRAKE ASSIST - ASYSTENT HAMOWANIA:
Co to jest jest rozpoznanie sytuacji awaryjnej i przez wzgląd na tym powiększenie ciśnienia w układzie, aż do uzyskania max. osiągów, kompatybilnych z granicami przyczepności samochodu. Przy nacisku na pedał bezpośredni wtrysk paliwa znaczenie.

Czym jest BEZPOŚREDNI WTRYSK PALIWA znaczenie w Słownik B .

  • Dodano:
  • Autor: