Co to znaczy szerokoltna żabienica definicja.

Jak uprawiać Żabienica szerokolistna definicja. Jak sadzić Żabienica szerokolistna SYNONIMY.

Czy przydatne?

Roślina Żabienica szerokolistna

Co znaczy ŻABIENICA SZEROKOLISTNA: Echinodorus latifolius (Seubert) Rataj
- Żabienica szerokolistna
SYNONIMY :
Alisma tenellum f. latifolia Seubert 1884; Echinodorus tenellus var. latifolius (Seubert) Fassett 1955;

długo wykorzystywano niepoprawną nazwę: Echinodorus magdalensis Anet non Fassett.
Geneza :
Wschodnie Indie, centralna Ameryka i w północnych rejonach Ameryki Południowej (Jamajka, Republika Dominikany, Salwador, Wenezuela, Gujana Brytyjska)
OPIS :
Forma nadwodna: pęd kwiatowy cienki z początku prosto stojący później się kładzie, długości 10-20 cm, posiada zwykle po dwa okółki. Długość szypułek 2-3 cm, średnica kwiatu 1,2-1,5 cm. Długość pręcików 1,2 -1,3 mm, słupki żółte, nasiona o wielkości 1,4 - 1,8mm zwykle 1,5 mm. Nasiona są zwykle średniej wielkości i mają po trzy boczne żeberka. Liście nadwodne długości 10-20 cm, o blaszkach liściowych wąsko lancetowatych 2-4 cm długości i 0,4-0,8 cm szerokości. Forma podwodna: Fassett nazwał formę podwodną Echinodorus tenellus var. latifolius f. apune-cae.
Blaszki liściowe o szerokości5-15mm i 10-25 cm długości. Liście podwodne bywają bezogonkowe, równomiernie zwężone z obu końców a najszersze w środku. W sekcji Tenelli gatunek ten jest spory i wyróżniający się największym wzrostem.
UPRAWA :
Roślina jest bardzo dekoracyjna i dobrze rośnie w uwarunkowaniach akwariowych. Można ją hodować w ubogim gruncie nawet w czystym gruboziarnistym piasku. Wtedy jednak rozmnaża się bardzo wolno. W celu obfitego rozmnażania wymagany jest grunt i woda z sporą ilością substancji odżywczych. Rośliny rozmnażają się dzięki podziemnych rozłogów. Na jednym rozłogu może wyrastać 10-20 młodych roślin. Rośliny najlepiej sadzić w przedniej, ewentualnie środkowej części akwarium, gdzie dobrze się rozrasta, tworząc zarośla dające schronienie dla narybku. Rośliny rozmnażają się najintensywniej w temp. 25-28°C (znoszą spadki temp. do 15°C). Najdłuższe liście tworzą przy słabym oświetleniu. Przy mocnym, sztucznym oświetleniu albo pod bezpośrednim promieniowaniem słonecznym roślina tworzy gęste rozetki liściowe z krótkimi liśćmi barwy ciemnozielonej, są ostro zakończone i przypominająAcoeus gramineus var.pucillus. Rośliny hodowane w paludarium wymagają dobrego oświetlenia i mogą być mylone z Echinodorus tenellus.
Jednak łatwo ich rozpoznać po większym wzroście i wielkości kwiatów
Definicja Żabienica 'Vesuvius':
Co to jest Echinodorus amazonicus ) To jest bardzo ozdobna roślina. Posiadałem jeden egzemplarz poprzez 15 lat. Była wielokrotnie przesadzana i zawsze dobrze rosła w różnych akwariach i różnych żabienica szerokolistna co to jest.
Definicja Zosterela Trawiasta:
Co to jest Reussia rotundifolia (Linne fil.) Castellanos (1951) - Reusia okrągłolistna SYNONIMY : Pontederia rotundifolia linne fil. (1781) Geneza : Centralna i Południowa Ameryka. OPIS : Roślina bagienn żabienica szerokolistna definicja.
Definicja Zwartka Żółta:
Co to jest walkerii Schott (1857) - Zwartka Walkera SYNONIMY : Cryptocoryne lutea Alston var. longituba De Wit 1965, ......................... Cryptocoryne lutea Alston var. minor Alston 1931 żabienica szerokolistna co znaczy.
Definicja Zwartka Pokrewna:
Co to jest Cryptocoryne cognata Schott 1857 - Zwartka pokrewna Przeciwieństwo : Cryptocoryne cognatoides Blatt & Mc. Cann. Geneza : Południowe Indie. OPIS : Liście posiada szerokie lancetokształtne 25-45 żabienica szerokolistna słownik.
Definicja Żabienica 'Roter Cordifolius':
Co to jest Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie żabienica szerokolistna znaczenie.

Sadzenie żabienica szerokolistna znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .