Co to znaczy usuryjski wywłócznik definicja.

Jak uprawiać Wywłócznik usuryjski definicja. Jak sadzić Geneza : Występuje w czystych, spokojnych.

Czy przydatne?

Roślina Wywłócznik usuryjski

Co znaczy Wywłócznik usuryjski: Myriophyllum spicatum Linne

- Wywłócznik kłosowy

Geneza :
Występuje w czystych, spokojnych wodach w Europie, w Polsce pospolity.
OPIS :
To jest roślina typowo wodna. Może być zakorzeniony albo swobodnie pływający, liście po 4 w okółku, pierzaste, zielone, część nadwodna bezlistna wynosi kwiatostan w formie kłosa.
UPRAWA :
Wymaga wody twardej, zasadowej silnego oświetlenia i temp. 10-22°C. Rozmnaża się poprzez sadzonkowanie fragmentów łodyg. Dla uzyskania krzaczastych osobników, pozostających w stanie wegetacji również w momencie zimowym juz latem rozpoczynamy systematyczne przycinanie roślin. Gatunek ten w niewielkim stopniu pasuje do akwarium.
Myriophyllum ussuriense (Regel) Maximowicz (1874)

- Wywłócznik usuryjski

SYNONIMY : Myriophyllum verticillatum Linne var. ussuriense Regel (1861)

Geneza :
Japonia, Wschodnia Azja (Mandżuria)
OPIS :
Podwodne łodygi długości do 1 m, koloru zielonego. Liście podwodne rozłożone w okółkach po cztery, długości 2 - 3,5 cm, i 1,5 - 2 cm szerokości, nierównomiernie rozczłonowane z 5 -12 nitkowatymi odrostkami z każdej strony. Liść nadwodny pierzasty z mniej rozsieczonymi końcówkami. Kwiatostan wznoszący się, kłosowaty, nadwodny, długości do 20 cm, z 15 - 20 kwiatowymi okółkami. Kwiaty białe.
UPRAWA :
Roślina bardzo niewiele wymagająca co do składu wody. Uprawa udaje się w wodzie średnio twardej jak i twardej z pH 6- 8°N. Znosi temp. nawet do 32°C . Jest rośliną mrozoodporną, więc można ją uprawiać cały rok w oczku wodnym

Sadzenie wywłócznik usuryjski znaczenie w Uprawy i sadzenie W .