Co to znaczy jawajski mech definicja.

Jak uprawiać Mech jawajski definicja. Jak sadzić Java Moss - Mech jawajski Poprzez długie lata.

Czy przydatne?

Roślina Mech jawajski

Co znaczy Mech jawajski: Taxiphyllum barbieri
(C.Muller) Brotherus (1908)
- Java Moss

- Mech jawajski

Poprzez długie lata opisywany był błędnie jako Vesicularia dubyana.
Dopiero co odkryto ze różnice anatomiczne budowy łodyżki i kształt zawiązków liści przypisują go do innego rodzaju.
SYNONIMY :
Opisany jako Hypnum dubyanum w 1851 roku poprzez Mullera
Geneza :
Występuje na Filipinach i wyspach Indo-Malajskich zasiedlając środowiska wilgotne, czasami przesychające, na glebie, pniach drzew i skałach. Rośnie na okresowo zalewanych brzegach zbiorników wodnych. Rośnie w gromadzie regularnie tworzy ogromne i gęste zarośla.
OPIS :
Jest ciemnozieloną, łagodną w budowie roślinkę o płożących się łodyżkach. Łodyżka jest wiotka, nawet do kilkunastu centymetrów długa, pokryta drobnymi (1-1,5 mm) listkami. Pod wodą wydaje małe, łagodne, żywo zielone listki. Silnie rozgałęzione pędy rozrastają się na wszystkie strony, jeżeli usadowią się na podłożu (kamienie, korzenie) Udaje się także pływając swobodnie. Pędy sięgające wodnej powierzchni zaczynają tworzyć zarodnię z zarodnikami, które rozwijają się nad powierzchnia wody. Zarodnie osadzone są na bardzo cienkich trzonkach o długości do 3 cm. Przy sprzyjających uwarunkowaniach roślina wytwarza sporą liczba ciemnobrązowych zarodników, które wielkością przypominają kaszę mannę. Zarodnik kiełkując tworzy splątek, mającej wygląd zielonej nici która regularnie się rozgałęzia.
UPRAWA :
Roślina nie mająca szczególnych wymogów co do jakości wody. Rośnie dobrze w wodzie twardej (powyżej 30°N) jak i miękkiej (2°N), znosi wodę ekstremalnie kwaśną o pH 5, a również zasadową o pH powyżej 8, jeśli tylko zmiana nie zachodzi zbyt błyskawicznie i gwałtownie. Rośnie w temp. 15-30°C. Ma małe wymogi świetlne i dobrze rośnie w zacienieniu. Jeśli jest mocno oświetlony łatwo porastają go glony. Trzeba wtedy koniecznie zmniejszyć intensywność oświetlenia albo przenieść roślinę w miejsce zacienione. Wrażliwy jest również na zamulenie poprzez ryby grzebiące w dnie. Rozmnaża się wegetatywnie poprzez fragmentację rośliny. Pożądana jest w akwariach tarliskowych jako wybitne podłoże dla składania ikry poprzez ryby. W gąszczu mchu kryć się również może najdrobniejszy narybek. To jest roślina lubiana poprzez ryby zwane "Kosiarkami" Crossochelius siamensis dlatego uprawa w ich obecności się nie udaje

Sadzenie mech jawajski znaczenie w Uprawy i sadzenie M .