Co to znaczy szerokoltny australijski definicja.

Jak uprawiać Onowodek australijski szerokolistny definicja. Jak sadzić australijski Geneza.

Czy przydatne?

Roślina Onowodek australijski szerokolistny

Co znaczy ONOWODEK AUSTRALIJSKI SZEROKOLISTNY: Aponogeton elongatus Bentham (1878)

- Onowodek australijski

Geneza :
Rozpowszechniony jest w Australii w korytach rzecznych, stawach z ilastym dnem, lubi rosnąć w miejscach zacienionych.
OPIS :
Ma bulwiaste kłącze grubości do 2,5 cm czasami z wyrostkami wokół stożka wzrostu. Liście zanurzone jasnozielone, gładkie albo faliste lancetowate długości 2,5-55cm a szerokości 0,5-5 cm u podstawy w kształcie stożka, okrągłe z zaokrąglonym czubkiem. Kluczowy nerw od dołu wypukły. Wszystkich nerwów do 5 czasami 9. Ogonki liściowe mają 1-50 cm długości. Liście pływające długości 10-15 cm i szerokości 1,5-4 cm u podstawy sercowate, okrągłe albo klinowate wierzchołki zaokrąglone czasami z wcięciem na końcu. Pęd kwiatowy długości do 1,5 m pogrubiający się w stronę kwiatostanu do 4 mm. Powłoka kwiatostanu w kształcie stożka najczęściej inicjalnie opadająca do 1,5 cm długości. Kwiaty zgromadzone w jednokłosowy błyskawicznie przekwitający, aromatycznie pachnący kwiatostan który osiąga długość do 20 cm. Kwiaty na kłosie rozmieszczone są równomiernie. Płatki kwiatu żółte odwrotnie jajowate z jedna żyłką, posiadają 6 pręcików na lekko rozszerzającej się nitce, słupków trzy z 4-8 zalążkami. Owoc z dzióbkiem ma nasiona o wymiarach 4 x 1,75 mm z pojedyncza otoczką. Gatunek ten wytwarza liście różnego kształtu które mogą występować nawet na jednym osobniku.
Znane są cztery formy tego gatunku:
Aponogeton elongatus var. elongatus
- Onowodek australijski wydłużony

Liście zanurzone wąsko lancetowate, 15-30 cm długości i 1,2-2,5 cm szerokości, pofalowane z fundamentem waskoklinowatą albo zaokrągloną, ku górze tępo zaostrzone. Unerwienie równoległe najczęściej 5 nerwów czasami do 9. Ogonki liściowe długości 4-15 cm. Liście pływające długości 10 cm i szerokości 1,5-2,5 cm przy podstawie i zakończeniu okrągłe, elipsowate. Typowe miejsca występowania to zatoczki z ilastym dnem raczej zacienione
Aponogeton elongatus var. longifolius
- Onowodek australijski długolistny

Liście zanurzone do 55 cm długości i 2,5 cm szerokości gładkie albo pofalowane, podstawa i wierzchołek są wąsko klinowate i tępe. Unerwienie równoległe z 7 do 9 oddolnymi żyłkami. Ogonki liściowe do 50 cm długości. Moment kwitnięcia czerwiec - lipiec, listopad - grudzień. Rośnie w zbiornikach słodkowodnych przy ujściach rzek bardzo regularnie z Nurzańcami albo innymi roślinami wodnymi. Preferuje ilaste podłoże.
Aponogeton elongatus var. latifolius
- Onowodek australijski szerokolistny

Liście zanurzone długości 8-40 cm i szerokości 1,2-5 cm gładkie albo pofalowane, podstawa od wąsko do szeroko klinowatej, wierzchołek okrągły albo klinowaty. Liczba oddolnych żyłek do 7 czasami do 9. Ogonki liściowe 10-25 czasami do 45 cm długości. Liście pływające na powierzchni do 15 cm długie i 4 cm szerokie przy podstawie sercowate na górze okrągłe czasem z wcięciem. Oddolnych żyłek do 7. Występuje w leśnych strumieniach, zakolach rzek i stojących zbiornikach wodnych. Roślina ukorzenia się w piaskowo-ilastym gruncie. można ją spotkać w miejscach nasłonecznionych jak i cienistych. kwitnie od listopada do czerwca.
Aponogeton elongatus var. strigosus
- Onowodek australijski skąpolistny

Kłącze bulwiaste z kolczastymi wyrostkami wokół stożka wzrostu. Liście zanurzone długości od 2,5 do 40 cm i szerokości 0,5-5 cm w zależności od głębokości zbiornika. Blaszka liściowa gładka albo pofalowana o podstawie i wierzchołku wąskoklinowatym. Liczba oddolnych żyłek 5 do 9. Liście pływające długości do 11 cm i 1,7 cm szerokości przy podstawie okrągłe z 5 albo 7 oddolnymi żyłkami. Kwitnie od września do stycznia. Występuje w zbiornikach słodkowodnych. W płytkich stawach liście podwodne ma bardzo małe, pływające także nieduże, w głębokich nie wypuszcza liści pływających, z kolei podwodne są większe od typowych.
UPRAWA :
Gatunek ten i wszystkie jego formy w akwarium są dość Proste w uprawie, dobrze rozwijają się w średnich i sporych zbiornikach nawet w wodzie twardej, lecz wówczas z dodatkiem CO2. Potrzebuje wiele światła. Wskazany jest moment spoczynku, jednakże rośnie dobrze poprzez cały rok. Z początkiem zimy obniżamy temperaturę wody do 17-18°C, a od początku lutego podnosimy ja do 22-26°C. Twardość wody 2-12°N, pH 6-7,5. Formy latifolius i longifolius nadają się tylko do zbiorników wysokich, forma elongata jest niższa. jako podłoże najlepiej wykorzystać gruboziarnisty rzeczny piasek z dodatkiem torfu i gliny. Rozmnażanie ich jest dość kłopotliwe, bo są trudności w uzyskiwaniu nasion. Także siewki rosną wolno i wymagają starannej pielęgnacji. Jest rośliną dość regularnie spotykaną w hodowlach akwariowych
Co znaczy Onowodek Australijski Długolistny:
Porównanie elongatus Bentham (1878) - Onowodek australijski Geneza : Rozpowszechniony jest w Australii w korytach rzecznych, stawach z ilastym dnem, lubi rosnąć w miejscach zacienionych. OPIS : Ma bulwiaste k onowodek australijski szerokolistny co znaczy.
Krzyżówka Otelia Żabieńcowata:
Dlaczego Linne) Person (1805) - Otelia żabieńcowata SYNONIMY : Strratiotes alismoides L. (1753) Geneza : To jest roślina wodna, rzadko błotna, spotykana w tropikalnej i subtropikalnej strefie onowodek australijski szerokolistny krzyżówka.
Co to jest Onowodek Berniera:
Jak lepiej Aponogeton bernierianus (Decaisne) Hooker fil.(1883) - Onowodek Berniera SYNONIMY : Aponogeton quadrangulare Baker, ..........................Ouvirandra bernieriana Decaisne (1837) Geneza : Rozpowszec onowodek australijski szerokolistny co to jest.
Słownik Onowodek Kolczastonasienny:
Kiedy echinatus Roxburgh 1832 - Onowodek kolczastonasienny Geneza : Rozprzestrzeniony w południowych i centralnych rejonach Indii. Rośnie w jeziorach, stawach i innych zbiornikach wodnych, czasami onowodek australijski szerokolistny słownik.
Czym jest Onowodek Cienkokłosowy:
Od czego zależy tenuispicatus Van Bruggen (1968) - Onowodek cienkokłosowy Geneza : Rozpowszechniony w zbiornikach wodnych Madagaskaru na błotnistych brzegach rzek, strumieniach o wolnym nurcie, na błotach onowodek australijski szerokolistny czym jest.

Sadzenie onowodek australijski szerokolistny znaczenie w Uprawy i sadzenie O .