Co to znaczy backeta zwartka definicja.

Jak uprawiać Zwartka Backeta definicja. Jak sadzić Backeta SYNONIMY : Cryptocoryne petchii Alston.

Czy przydatne?

Roślina Zwartka Backeta

Co znaczy ZWARTKA BACKETA: Cryptocoryne Backettii Trimen (1885)

- Zwartka Backeta

SYNONIMY :
Cryptocoryne petchii Alston,
Geneza :
Szeroko rozprzestrzeniona w dolnym biegu rzek z dość bystrym prądem wody, na bagnach i zalanych nizinach wyspy Sri Lanka.
OPIS :
Mechanizm korzeniowy wiązkowy, korzenie mięsiste, długie, sznuropodobne z krótkim kłączem. Liście od wąsko-owalnych do lancetowatych długości 15-30 cm i szerokości 3 cm. Z góry oliwkowe albo brązowo-zielone, od dołu brązowo-czerwone do fioletowych. Liście podwodne raczej od jasno-brązowego do czerwono-brązowego koloru. Blaszki liściowe przy podstawie zaokrąglone, ku górze zwężają się i zaostrzają, na krawędziach lekko pofalowane, wyrastają na ogonkach liściowych które są równe długości liścia. Nerw kluczowy dobrze widoczny od góry wciśnięty od dołu tworzy żebro, od niego odchodzą nerwy boczne w liczbie 3-5 sztuk. Pochwa kwiatowa w kształcie trąbki z lancetowatym języczkiem. Wewnętrzna strona koloru od żółto-zielonego do żółtego. Gardziel posiada ciemno-czerwony do ciemno-brązowego koloru pierścień. W okresie kwitnienia roślina rośnie nad wodą. Rośliny posiadają liczne formy diploidalne o liczbie chromosomów 28 jak i triploidalne o liczbie chromosomów 42.
Triploidalna forma tej zwartki przedtem nazywana była:
.. Cryptocoryne Petchii Alston 1931

- Zwartka Backeta odmiana Petcha

OPIS :
Roślina jest mniejsza a liście posiada długości 12 cm i szerokości 2,5 cm, kształtu lancetowatego przy podstawie okrągłe rzadziej o sercowatym kształcie. Przy czubku zwężają się a na krawędziach faliste z góry jasno-brązowe do brązowych, regularnie z poprzecznymi kreskami, a od spodu różowo-fioletowe. Ogonek równy długości liścia, nerw kluczowy dobrze widoczny, boczne słabo w ilości do 5. Języczek pochwy jest oliwkowo-zielony a gardziel purpurowa do czekoladowo-brązowej.
UPRAWA : W zależności od warunków hodowli rośliny zmieniają kształt, kolor i rozmiary liści. Patrz warunki ogólne uprawy zwartek
Co znaczy Żabienica Południowoamerykańska:
Porównanie austroamericanus Rataj (1970) - Żabienica południowoamerykańska Geneza : Od południowej Brazylii, Urugwaju do Argentyny w najwyższych miejscach Andów i w Peru. W południowym umiarkowanym klimacie i zwartka backeta co znaczy.
Krzyżówka Żabienica Wielkokwiatowa:
Dlaczego grandiflorus (Chamisso et Schlechtendal) Micheli (1881) - Żabienica wielkokwiatowa SYNONIMY : Alisma grandiflorum Chamisso & Schlechtendal 1827 Sellow sp. n., Echinodorus grandiflorus b ovatus zwartka backeta krzyżówka.
Co to jest Żabienica 'Python':
Jak lepiej Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie zwartka backeta co to jest.
Słownik Zwartka Sercolistna Paskowana:
Kiedy Cryptocoryne cordata Griffith (1851) - Zwartka sercolistna SYNONIMY : Cryptocoryne evae Rataj var. evae 1974 Cryptocoryne evae Rataj var. recordata Rataj 1974 Cryptocoryne stonei Rataj 1975 Geneza : R zwartka backeta słownik.
Czym jest Żabienica Niebieskawa:
Od czego zależy Rataj (1974) - Żabienica niebieskawa Geneza : Rozpowszechniona w Brazylii. OPIS : Pęd kwiatowy stojący prosto, pomiędzy okółkami trójgraniasty do 100 cm długości. Liczne kwiaty trójpłatkow zwartka backeta czym jest.

Sadzenie zwartka backeta znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .