Co to znaczy czego doładowanie definicja.

Czym jest DOŁADOWANIE? Jak użyć ilości powietrza, niż byłby w stanie sam zassać. W rezultacie.

Czy przydatne?

Od czego DOŁADOWANIE

Co to jest DOŁADOWANIE: Mechanizm mający na celu powiększenie osiągów silnika na drodze doprowadzenia do niego większej ilości powietrza, niż byłby w stanie sam zassać. W rezultacie pojawienia się w cylindrze dodatkowej ilości tlenu mechanizm spalania dzieje się szybciej i sprawniej; można spalić większą liczba paliwa, co dzięki wydzieleniu dużej energii podnosi moc i okres obrotowy. W skutku silnik zachowuje się, jakby miał większą pojemność skokową. W motoryzacji użytkowane są dziś cztery rodzaje doładowania: kompresorem, gdzie za wtłaczanie powietrza odpowiada sprężarka (napędzany poprzez silnik wentylator), turbodoładowanie, gdzie powietrze nadmiarowe doprowadza do silnika turbina napędzana poprzez spalmy produkowane poprzez silnik, doładowanie Comprex, także wykorzystujące energię kinetyczną spalin, lecz do "wsysania" powietrza, a nie wtłaczania, i doładowanie dynamiczne, oparte na odpowiedniej konstrukcji kanałów dolotowych i ewentualnie kanałów wydechowych, które przez odpowiednie wymiary doprowadzają słup znajdującego się tam powietrza do samoistnych drgań, co w rezultacie dostarcza do cylindra więcej ładunku. Ostatni typ doładowania dzięki względnej prostocie uzyskania dobrego efektu jest bardzo rozpowszechniony i z większym bądź mniejszym skutkiem użytkowany poprzez przewarzająca część spółek na świecie produkujących silniki.

Co znaczy DSA:
Porównanie Assistance) układ poprawiający stabilność pojazdu. ZNACZENIE DRUGIE: (Dual Stage Airbag) dwustopniowe poduszki powietrzne, napełniające się w 70%-ach w razie słabszego uderzenia - w 100%-ach, gdy doładowanie co znaczy.
Krzyżówka d4:
Dlaczego Ustalenie rodziny silników benzynowych Toyoty z bezpośrednim wtryskiem paliwa doładowanie krzyżówka.
Co to jest DRĄŻEK PANHARDA:
Jak lepiej jezdnego, a przeważnie zawieszenia tylnych kół, pełniący rolę poprzecznego drążka reakcyjnego. Ma on za zadanie w autach o sztywnej osi utrzymywać ją w określonej pozycji względem ramy albo nadwozia doładowanie co to jest.
Słownik DTC - DIAGNOSTIC TROUBLE CODE:
Kiedy Standard OBDII / EOBD wprowadził ściśle określony format kodów usterek i określił sposób opisu. Ponadto część kodów została zdefiniowana w regulaminach SAE, i ISO. Sposób odczytu i interpretacji kodu doładowanie słownik.
Czym jest DSG - DIREKT SCHALT GETRIEBE:
Od czego zależy w zakresie skrzyń przekładniowych, wystarczy raz przejechać się samochodem z taką skrzynią aby nie chcieć nic innego. DSG to jakby dwie skrzynie z osobnym sprzęgłem - jedna obsługuje biegi doładowanie czym jest.

Kod błędu DOŁADOWANIE od czego Słownik D .

  • Dodano:
  • Autor: