Co to znaczy czego rail common definicja.

Czym jest COMMON RAIL? Jak użyć w silnikach wysokoprężnych. W systemie tym olej napędowy jest.

Czy przydatne?

Definicja COMMON RAIL

Co to jest: Wspólna szyna. Odmiana elektronicznie sterowanego bezpośredniego wtrysku paliwa do komory spalania w silnikach wysokoprężnych. W systemie tym olej napędowy jest dostarczany poprzez pompę paliwa do specjalnego wysokociśnieniowego zbiornika (w pierwszej generacji tego układu miał on formę ! rurki, stąd ustalenie "szyna", aktualnie konstruuje się zbiorniki kuliste), wspólnego dla wszystkich wtryskiwaczy silnika. Dzięki wykorzystaniu owego wspólnego zbiornika możliwe jest przy jednakowo wysokim ciśnieniu wtrysku dla wszystkich elektronicznie sterowanych wtryskiwaczy realizowanie precyzyjnego wtrysku, w tym wtrysku pilotażowego, dzięki któremu robota jednostki napędowej jest równa, cicha i miękka. Wystarczy powiedzieć, Iż dla zapewnienia biegu jałowego w silniku tego typu wystarczy podawanie do cylindrów 4 mm1 oleju napędowego, a wtrysk pilotażowy to obłoczek paliwa o objętości 0,5 mm1! Producenci zdecydowanie wycofują się z najstarszego typu wtrysku sterowanego elektronicznie, opartego na zwykłej pompie wtryskowej. Common Rail jest w najwyższym stopniu aktualnie rozpowszechnionym systemem wtrysku bezpośredniego w silnikach wysokoprężnych. Konstrukcyjną konkurencję ma on tylko w formie mechanizmu pompowtryskiwaczy, stosowanego poprzez Volkswagena. W obu wariantach uzyskiwane jest bardzo wysokie ciśnienie wtrysku, które niezbędne jest, aby wtryskiwane paliwo można byto adekwatnie silnie rozpylić w komorze spalania. Dlatego spala się ono w całości, a spaliny mają niższą zawartość trucizn.

Definicja CIĘGŁO BOWDENA:
Co to jest elastycznego. W odróżnieniu do niego tu cięgło umieszczone jest w półelastycznym pancerzu (zamocowanym do przedmiotów nieruchomych, na przykład do karoserii czy ramy) zapewniającym nie tylko ochronę common rail co to jest.
Definicja CAGS - COMPUTER AIDED GEAR SHIFT:
Co to jest wspomaganie zmiany biegów; mikroprocesorowy układ użytkowany w mechanicznych skrzynkach biegów na przykład samochodów ciężarowych Scania wspomagający zmianę biegów dzięki siłownika pneumatycznego common rail definicja.
Definicja CZUJNIK PARKOWANIA:
Co to jest pomocnikiem parkingowym mechanizm oparty na ultradźwiękowych sensorach umieszczonych w zderzaku tylnym albo - coraz częściej - i z przodu, i z tyłu, wykrywający przeszkody na drodze manewrującego common rail co znaczy.
Definicja CDC - CONTINUOUS DAMPING CONTROL:
Co to jest tłumienia, polegająca na elektronicznie sterowanej ciągłej zmianie charakterystyki tłumienia wszystkich amortyzatorów zawieszenia (zaopatrzonych w zawory elektromagnetyczne) w zależności od warunków common rail słownik.
Definicja CC - CATALYTIC CONVERTER:
Co to jest Reaktor katalityczny; zespół układu wylotowego użytkowany w pojazdach samochodowych w celu ograniczenia emisji szkodliwcyh spalin common rail znaczenie.

Czym jest COMMON RAIL znaczenie w Słownik C .

  • Dodano:
  • Autor: