Co to znaczy skręcona zwartka definicja.

Jak uprawiać Zwartka skręcona definicja. Jak sadzić skręcona Bardzo zmienny gatunek. Aktualnie.

Czy przydatne?

Roślina Zwartka skręcona

Co znaczy ZWARTKA SKRĘCONA: Cryptocoryne crispatula Engler (1920)

- Zwartka skręcona

Bardzo zmienny gatunek. Aktualnie odznacza się sporo odmian.
.. Cryptocoryne crispatula Engler var. crispatula 1920

- Zwartka skręcona

SYNONIMY :
Cryptocoryne bertilihansenii Rataj 1975,
Cryptocoryne retrospiralis (Roxburgh) Kunth var. crispatula (Engler) De Wit 1966

Geneza :
Roślina ta przeważnie występuje w formie nadwodnej w centralnej i północnej części Tajlandii, Laosie i północnym Wietnamie.
OPIS :
Liście długości 10-30 cm i szerokości0,4-1,6 cm gładkie, nieco sztywne, brzegi równe albo nieregularnie drobno piłkowane, sporadycznie lekko pofałdowane, o szczycie mniej albo bardziej ostrym i zielonym ubarwieniu. Kwiatostan długości 10-20 cm z dość długim języczkiem.
.. Cryptocoryne crispatula Engler var. flaccidifolia N. Jacobsen 1991

- Zwartka skręcona odmiana wąskolistna

Geneza :
Rośnie najczęściej w formie podwodnej W Indiach, Wietnamie północnym i południowej i północnej Tajlandii.
OPIS :
Liście 20-30 cm długości i 0,4-1,2 cm szerokości, wiotkie, gładkie albo słabo pofałdowane. Ogonek liściowy znacząco krótszy od blaszki liściowej. Kluczowy nerw dobrze widoczny nieco jaśniejszy od żywozielonej blaszki liściowej. Spatha z długą rurką 20-30 cm i długim spiralnym skręconym języczkiem.
.. Cryptocoryne crispatula Engler var. balansae (Gagnepain)N. Jacobsen 1991

- Zwartka skręcona odmiana balansa

SYNONIMY :
Cryptocoryne balansae Gagnepain 1941,
Cryptocoryne kwangsiensis H.Li 1977,
Cryptocoryne longispatha Merrill 1942

Geneza :
Rozprzestrzeniona w południowych Chinach, północnym Wietnamie i centralnej Tajlandii. W naturze rośnie na bagnach i w stojących wodach, tworząc zarośla nie do przebycia.
OPIS :
Liście długie 20-50 cm i szerokości 1-4 cm przy podstawie zwężone i płynnie przechodzące w ogonek, ku czubkowi również zwężają się i zaostrzają. Powierzchnie posiadają silnie pęcherzykowato wgłębioną, koloru soczyście zielonego, nieco wiotkie. Kluczowa żyłka z wierzchniej strony liścia pogrubiona od dołu wypukła, boczne żyłki widoczne słabo. Postać nadwodna osiąga wysokość 10-15 cm. Spatha koloru brązowego ma długą rurkę nawet do 40 cm długości i długi i spiralnie skręcony języczek.
.. Cryptocoryne crispatula Engler var. sinensis (Merrill) N.Jacobsen 1991

- Zwartka skręcona odmiana chińska

SYNONIMY :
Cryptocoryne sinensis Merrill 1937,
Cryptocoryne yunnanensis H.Li 1977

Geneza :
Występuje przeważnie w formie nadwodnej w południowych Chinach.
OPIS :
Liście długości 10-20 cm i szerokości 0,5-1,5 cm sztywne, gładkie albo lekko pofałdowane, o zabarwieniu zielonym. Spatha ma dość krótką rurkę a języczek spiralnie skręcony. Odmiana ta nie jest uprawiana w akwariach.
.. Cryptocoryne crispatula Engler var. tonkinensis (Gagnepain)N.Jacobsen 1991

- Zwartka skręcona odmiana tonkińska

SYNONIMY :
Cryptocoryne retrospiralis (Roxburgh) Kunth var. tonkinensis (Gagnepain) De Wit 1966,
Cryptocoryne tonkinensis Gagnepain 1941

Geneza :
Rośnie w północnym Wietnamie i północnej Tajlandii stale zanurzona.
OPIS :
Liście ta odmiana posiada bardzo wąskie 0,2-0,4 cm o długości 20-30 cm gładkie do słabo pofałdowanych, zielone do brunatnawych i bardzo wiotkie. Spatha długości 15-30 cm posiada długą rurkę. Roślina rzadko spotykana w akwarium.
UPRAWA : Patrz warunki ogólne uprawy zwartek
Co znaczy Żabienica Drobnokwiatowa:
Porównanie parviflorus Rataj (1970) - Żabienica drobnokwiatowa SYNONIMY : Echinodorus peruensis, Echinodorus tocantius Geneza : Sprowadzone do Europy pochodziły podobno z Peru i Boliwii. Opis Rataja z zwartka skręcona co znaczy.
Krzyżówka Żabienica Sercolistna 'Mini':
Dlaczego cordifolius (Linne) Grisebach (1857) - Żabienica sercolistna SYNONIMY : Alisma cordifolia Linnaeus 1753, Sagittaria cordifolia (Linnaeus) Lamarck 1788, Echinodorus ovalis Wright 1871, Echinodorus zwartka skręcona krzyżówka.
Co to jest Zwartka Pontederolistna:
Jak lepiej Cryptocoryne pontederiifolia Schott (1863) - Zwartka pontederolistna Przeciwieństwo : Cryptocoryne sulphurea De Wit 1976 Geneza : Rośnie na Sumatrze tworząc gęste zarośla w rzekach gdzie miesza się s zwartka skręcona co to jest.
Słownik Żabienica Wielkoowocowa:
Kiedy macrocarpus Rataj (1974) - Żabienica wielkoowocowa Geneza : Brazylia. Opisu dokonano opierając się na jednego egzemplarza. OPIS : W naturalnych uwarunkowaniach dorasta do 80 cm wysokości. Blaszki zwartka skręcona słownik.
Czym jest Żabienica 'Panda' ('GrüNer Panda'):
Od czego zależy cordifolius 'Tropica Marble Queen' - Żabienica marmurkowa Geneza : Wg przypuszczeń C.Christensena 1991 powstała z krzyżówki wewnątrzgatunkowej Echinodorus cordifolius var. ovalis albo jest mutantem zwartka skręcona czym jest.

Sadzenie zwartka skręcona znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .