Co to znaczy prążkowana zwartka definicja.

Jak uprawiać Zwartka prążkowana definicja. Jak sadzić prążkowana SYNONIMY : Cryptocoryne gracilis.

Czy przydatne?

Roślina Zwartka prążkowana

Co znaczy ZWARTKA PRĄŻKOWANA: Cryptocoryne striolata Engler (1879)

- Zwartka prążkowana

SYNONIMY :
Cryptocoryne gracilis De Wit 1970,
......................... Cryptocoryne striolata Engler var.gracilis De Wit 1883,
......................... Cryptocoryne striolata Engler var. ongii De Wit 1983

Geneza :
Roślina rosnąca w większych albo mniejszych rzeczkach czasami z bystrym prądem dziewiczych lasów na Borneo. Regularnie rosną w płytkiej wodzie miedzy kamieniami i żwirem. OPIS :
Gatunek bardzo zmienny co do wielkości i ubarwienia. Liście posiada od owalnej do krótko-lancetowatej formy, najczęściej 10-15 cm długości 9u egzemplarzy rosnących na sporych głębokościach mogą dorastać do 40 cm), z wierzchu fioletowe do marmurkowych, od spodu równomiernie matowo ubarwione. Niekiedy liście maja wygląd zupełnie zielony, a u roślin rosnących w uwarunkowaniach z szybkim prądem wody powierzchnia liści w różnym stopniu szyszkowata. Pochwa kwiatostanu długości 5-20 cm zakończona ogonkiem. Powierzchnia gardzieli pokryta maleńkimi fioletowymi punkcikami, nie mniej jednak ich kolor może być zmienny od jasnego do matowego. Brzegi powabni mogą być koloru brązowo-czerwonego do żółtego. Wewnętrzny wygląd pochwy dowolnie zmienny. W naturze rośliny regularnie wydają nasiona, za to pełzające odrosty krótkie i nieliczne.
UPRAWA :
Roślinę tę bardzo trudno utrzymać poprzez dłuższy moment w akwarium. Potrzebuje umiarkowanego oświetlenia, temp. 26-28°C i pH nie wyższe od 6. Jeśli woda jest bez cyrkulacji to ma to wpływ na jej wybarwienie. Patrz warunki ogólne uprawy zwartek
Co znaczy Żabienica Sercolistna 'Mini':
Porównanie cordifolius (Linne) Grisebach (1857) - Żabienica sercolistna SYNONIMY : Alisma cordifolia Linnaeus 1753, Sagittaria cordifolia (Linnaeus) Lamarck 1788, Echinodorus ovalis Wright 1871, Echinodorus zwartka prążkowana co znaczy.
Krzyżówka Żabienica 'Tropical Fisch':
Dlaczego Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie zwartka prążkowana krzyżówka.
Co to jest Żabienica 'Hot Pepper':
Jak lepiej Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie zwartka prążkowana co to jest.
Słownik Żabienica 'Elefant':
Kiedy Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie zwartka prążkowana słownik.
Czym jest Żabienica Długołopatkowa:
Od czego zależy Echinodorus longipetalus Micheli (1881) - Żabienica długopłatkowa SYNONIMY : Sagittaria brevipedicellata Kuntze 1898 , Echinodorus brevipedicellatus (Kuntze) Buchenau 1903 Geneza : Rozprzestrzen zwartka prążkowana czym jest.

Sadzenie zwartka prążkowana znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .