Co to znaczy urugwajska żabienica definicja.

Jak uprawiać Żabienica urugwajska definicja. Jak sadzić Żabienica urugwajska SYNONIMY : E.

Czy przydatne?

Roślina Żabienica urugwajska

Co znaczy ŻABIENICA URUGWAJSKA: Echinodorus uruguayensis Arechavaleta (1903)
- Żabienica urugwajska
SYNONIMY :
E. subalatus Niederlein 1890,
E. martii var. uruguayensis (Arechavaleta) Hauman 1915,
E. africanus Rataj 1981 nom. dub,
E. janii Rataj 1988 nom. dub,
E. cv. Red Rubin,
E. veronikae Rataj 1988 nom. dub,

geneza :Znaleziony w południowych prowincjach Brazylii, spotykany jest także w Urugwaju, Argentynie i Chile
OPIS :Pęd kwiatowy unoszący się albo leżący osiąga 20-45 cm długości. Kwiatostan rozwidlony w niższych okółkach, złożona jest z 4-6 okółków, w każdym po 6-12 kwiatków. W okółkach najczęściej tworzą się nowe ukorzeniające się rośliny. Podsadki lancetowate zwykle krótsze od szypułek, długości 1-1,5 cm, gdy szypułki mają 3 cm długości. Kwiatki białe, wielkości 1-1,5 cm, w kwiatku 18 pręcików. Nasiona długości 1-1,5 mm. Podwodne liście maja długość 30, czasem 50 cm. Blaszki liściowe lancetowate na brzegach lekko faliste, ciemnobrązowe, długości 35-40 i szerokości do 3 cm. Na wysuszonych liściach dobrze widoczne są krzyżujące się linie. W akwarium o niskim poziomie wody rośliny rozwijają liście nadwodne, osadzone na długich i sprężystych łodyżkach. Są one owalne o długości do 13 cm i szerokości do 4,5 cm i maja po 5 nerwów.
UPRAWA :na skutek ciemnych liści gatunek ten nazywany jest czerwona amazonką, jednakże ta nazwa częściej jest używana doEchinodorus parviflorus.Roślina rozmnaża się bardzo trudno, dlatego jest rzadko spotykana w hodowli. Rośliny hodowane w akwariach o temp. 20-26°C normalnie nie wytwarzają pędów kwiatostanowych. By roślina zakwitła potrzebne jest dość spore obniżenie temp. wody. Rozmnażanie w akwarium jest możliwe poprzez podział kłącza, które odcięte umieszczamy pod powierzchnią wody. Młode rośliny oddzielamy od kłącza gdy mają swoje korzenie
Co znaczy Żabienica 'Ozelot Gold':
Porównanie Ozelot' - Żabienica ocelotowata Geneza : W naturze nie występuje, jest krzyżówką Żabienicy Schluetera 'Leopard' i Żabienicy Bartha OPIS: W zależności od warunków uprawy osiąga wysokość od 20 do 40 żabienica urugwajska co znaczy.
Krzyżówka Zwartka Keeia:
Dlaczego striolata Engler (1879) - Zwartka prążkowana SYNONIMY : Cryptocoryne gracilis De Wit 1970, ......................... Cryptocoryne striolata Engler var.gracilis De Wit 1883 żabienica urugwajska krzyżówka.
Co to jest Zwartka Wendta:
Jak lepiej Cryptocoryne wendtii De Wit (1958) - Zwartka Wendta Przeciwieństwo : Cryptocoryne wendtii De Wit var. cuprea hort. 1965 Geneza : Rozprzestrzeniona na wyspie Sri Lanka i innych rejonach południowo-wsc żabienica urugwajska co to jest.
Słownik Żabienica Marmurkowa:
Kiedy cordifolius 'Tropica Marble Queen' - Żabienica marmurkowa Geneza : Wg przypuszczeń C.Christensena 1991 powstała z krzyżówki wewnątrzgatunkowej Echinodorus cordifolius var. ovalis albo jest mutantem żabienica urugwajska słownik.
Czym jest Zwartka Grabowskiego- Cryptocoryne Grandis:
Od czego zależy de Wit (1970) - Zwartka fioletowa Geneza : Borneo. Rośnie e gruncie piaszczystym albo ilastym w wolno płynących wodach rzek. OPIS : Liście długości 15-30 cm okrągło-sercokształtne do owal żabienica urugwajska czym jest.

Sadzenie żabienica urugwajska znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .