Co to znaczy łamliwa żabienica definicja.

Jak uprawiać Żabienica łamliwa definicja. Jak sadzić łamliwa Geneza : Przypuszcza się ze wywodzi.

Czy przydatne?

Roślina Żabienica łamliwa

Co znaczy ŻABIENICA ŁAMLIWA: Echinodorus parviflorus 'Tropica'
- Żabienica łamliwa
Geneza :
Przypuszcza się ze wywodzi się z Ameryki Południowej. Pojawiła się ona w połowie lat osiemdziesiątych w akwariach Europy. Rataj opisał te roślinę jako Echinodorus tropicus (a więc nowy gatunek). W roku 1985 Holm-Nielsen i Jacobsen opisali ją jako
Echinodorus parviflorus "Tropica" zapożyczając nazwę od znanej duńskiej spółki akwarystycznej. Nie jest znane miejsce pochodzenia, nie wiadomo czy roślina ta w ogóle w naturze występuje. Ślady jej importu prowadzą do ogrodników wodnych w Azji południowo-wschodniej.
OPIS :
Układ liści rozetowy, które są o krótkich ogonkach i występują w dużej liczbie. Blaszki liściowe eliptyczne albo odwrotnie jajowate o długości 9-13 cm. Ogonki liściowe w przekroju trójkątne o długości 4 cm, o 5 nerwach zaokrąglonej podstawie i charakterystycznym tępym dzióbku na zaokrąglonym wierzchołku, z wyraźnie prześwitującymi kreskami. są one ciemnozielone sztywne (skórzaste) o lekko pomarszczonej powierzchni. Nadwodne liście żabienicy łamliwej są nieco podobne do Echinodorus parviflorus wyrosłych w uprawie krótkodniowej (poniżej 10-12 godz.) w takich uwarunkowaniach bardzo chętnie kwitnie. Pęd kwiatowy osiąga długość 30-40 cm i jest trójkątny w przekroju i wytwarza 4-6 okółków. Na każdym z nich wyrasta do 6 kwiatów osadzonych na szypułkach długości 6-10mm.
Kwiaty są białe, trójpłatkowe, o średnicy do 1 cm z 6-9 pręcikami, trzy pręciki wyrastające w rejonie środka podstawy płatków zawsze dłuższe od innych, działki kielicha zielone, owalne o wielkości 3,2-3,5 mm.
Główka nasienna o średnicy 4mm zawiera ok. 40 lekko spłaszczonych orzeszków o wymiarach 1,5 x 1 mm.
Dziobek krótki, jego podstaw ponad wierzchołkowej części orzeszka. Orzeszki o 3 żeberkach i 4-6 gruczołach.
UPRAWA :
W uprawie akwariowej wymagane jest dobre oświetlenie, przynajmniej 50 W na 100 litrów wody przy niskim zbiorniku. Roślina wymaga także wzbogaconego podłoża i wody lekko kwaśnej i średniotwardej o temp. 22-24°C. Nie należy jej sadzić zbyt głęboko bo wówczas traci liście. Źle znosi zacienienie, a pędy kwiatostanowe wypuszcza w uwarunkowaniach krótkiego dnia. Pomimo niedużych rozmiarów wymaga wydzielonego miejsca, bo nie lubi konkurencji innych roślin
Definicja Zwartka Fioletowa:
Co to jest de Wit (1970) - Zwartka fioletowa Geneza : Borneo. Rośnie e gruncie piaszczystym albo ilastym w wolno płynących wodach rzek. OPIS : Liście długości 15-30 cm okrągło-sercokształtne do owal żabienica łamliwa co to jest.
Definicja Zwartka Tonkińska:
Co to jest Cryptocoryne crispatula Engler (1920) - Zwartka skręcona Bardzo zmienny gatunek. Aktualnie odznacza się sporo odmian. .. Cryptocoryne crispatula Engler var. crispatula 1920 - Zwartka skręcona żabienica łamliwa definicja.
Definicja Zwartka Ozdobna:
Co to jest purpurea Ridley (1902) - Zwartka purpurowa SYNONIMY : Cryptocoryne aquatica Hoedeman 1948, ......................... Cryptocoryne hejnyi Rataj 1974, ......................... Cryptocoryne purpurea żabienica łamliwa co znaczy.
Definicja Żabienica Wielkoowocowa:
Co to jest macrocarpus Rataj (1974) - Żabienica wielkoowocowa Geneza : Brazylia. Opisu dokonano opierając się na jednego egzemplarza. OPIS : W naturalnych uwarunkowaniach dorasta do 80 cm wysokości. Blaszki żabienica łamliwa słownik.
Definicja Żabienica Wielkokwiatowa:
Co to jest grandiflorus (Chamisso et Schlechtendal) Micheli (1881) - Żabienica wielkokwiatowa SYNONIMY : Alisma grandiflorum Chamisso & Schlechtendal 1827 Sellow sp. n., Echinodorus grandiflorus b ovatus żabienica łamliwa znaczenie.

Sadzenie żabienica łamliwa znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .