Co to znaczy łamliwa żabienica definicja.

Jak uprawiać Żabienica łamliwa definicja. Jak sadzić łamliwa Geneza : Przypuszcza się ze wywodzi.

Czy przydatne?

Roślina Żabienica łamliwa

Co znaczy ŻABIENICA ŁAMLIWA: Echinodorus parviflorus 'Tropica'
- Żabienica łamliwa
Geneza :
Przypuszcza się ze wywodzi się z Ameryki Południowej. Pojawiła się ona w połowie lat osiemdziesiątych w akwariach Europy. Rataj opisał te roślinę jako Echinodorus tropicus (a więc nowy gatunek). W roku 1985 Holm-Nielsen i Jacobsen opisali ją jako
Echinodorus parviflorus "Tropica" zapożyczając nazwę od znanej duńskiej spółki akwarystycznej. Nie jest znane miejsce pochodzenia, nie wiadomo czy roślina ta w ogóle w naturze występuje. Ślady jej importu prowadzą do ogrodników wodnych w Azji południowo-wschodniej.
OPIS :
Układ liści rozetowy, które są o krótkich ogonkach i występują w dużej liczbie. Blaszki liściowe eliptyczne albo odwrotnie jajowate o długości 9-13 cm. Ogonki liściowe w przekroju trójkątne o długości 4 cm, o 5 nerwach zaokrąglonej podstawie i charakterystycznym tępym dzióbku na zaokrąglonym wierzchołku, z wyraźnie prześwitującymi kreskami. są one ciemnozielone sztywne (skórzaste) o lekko pomarszczonej powierzchni. Nadwodne liście żabienicy łamliwej są nieco podobne do Echinodorus parviflorus wyrosłych w uprawie krótkodniowej (poniżej 10-12 godz.) w takich uwarunkowaniach bardzo chętnie kwitnie. Pęd kwiatowy osiąga długość 30-40 cm i jest trójkątny w przekroju i wytwarza 4-6 okółków. Na każdym z nich wyrasta do 6 kwiatów osadzonych na szypułkach długości 6-10mm.
Kwiaty są białe, trójpłatkowe, o średnicy do 1 cm z 6-9 pręcikami, trzy pręciki wyrastające w rejonie środka podstawy płatków zawsze dłuższe od innych, działki kielicha zielone, owalne o wielkości 3,2-3,5 mm.
Główka nasienna o średnicy 4mm zawiera ok. 40 lekko spłaszczonych orzeszków o wymiarach 1,5 x 1 mm.
Dziobek krótki, jego podstaw ponad wierzchołkowej części orzeszka. Orzeszki o 3 żeberkach i 4-6 gruczołach.
UPRAWA :
W uprawie akwariowej wymagane jest dobre oświetlenie, przynajmniej 50 W na 100 litrów wody przy niskim zbiorniku. Roślina wymaga także wzbogaconego podłoża i wody lekko kwaśnej i średniotwardej o temp. 22-24°C. Nie należy jej sadzić zbyt głęboko bo wówczas traci liście. Źle znosi zacienienie, a pędy kwiatostanowe wypuszcza w uwarunkowaniach krótkiego dnia. Pomimo niedużych rozmiarów wymaga wydzielonego miejsca, bo nie lubi konkurencji innych roślin
Co znaczy Zwartka Długoogonkowa:
Porównanie Cryptocoryne longicauda Engler (1879) - Zwartka długoogonkowa Przeciwieństwo : Cryptocoryne caudata N.E.Brown Geneza : Ojczyzną tego gatunku jest wyspa Kalimantan (Borneo). Rośliny rosną w błyskawicz żabienica łamliwa co znaczy.
Krzyżówka Zwartka Orzęsiona:
Dlaczego ciliata (Roxburgh) Schott (1857) - Zwartka orzęsiona SYNONIMY : Ambrosinia ciliata Roxburgh 1819, Cryptocoryne ciliata Wydler 1830, Cryptocoryne drymorrhiza Zippelius 1863, Cryptocoryne elata żabienica łamliwa krzyżówka.
Co to jest Żabienica 'Elefant':
Jak lepiej Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie żabienica łamliwa co to jest.
Słownik Żabienica 'Ozelot GrüN':
Kiedy Ozelot' - Żabienica ocelotowata Geneza : W naturze nie występuje, jest krzyżówką Żabienicy Schluetera 'Leopard' i Żabienicy Bartha OPIS: W zależności od warunków uprawy osiąga wysokość od 20 do 40 żabienica łamliwa słownik.
Czym jest Żabienica 'Twister':
Od czego zależy Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie żabienica łamliwa czym jest.

Sadzenie żabienica łamliwa znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .