Co to znaczy rubromaculatus aschersona definicja.

Jak uprawiać Żabienica Aschersona 'Rubromaculatus' definicja. Jak sadzić Żabienica Aschersona.

Czy przydatne?

Roślina Żabienica Aschersona 'Rubromaculatus'

Co znaczy ŻABIENICA ASCHERSONA 'RUBROMACULATUS': Echinodorus aschersonianus Graebner (1911)
- Żabienica Aschersona
SYNONIMY :
Echinodorus aschersonianus var. nulliglandulosus Rataj 1970,
Echinodorus grandiflorus & pusillus Micheli 1881

Geneza :
Pochodzi z południowej Brazylii, Paragwaju i Argentyny.
OPIS :
Pęd kwiatowy ścielący się albo płożący, ukorzeniający się w międzywęźlach, długości do 50 cm, posiadający 2-7 okółków kwiatowych. Kwiaty białe trójpłatkowe wielkości 2,5-3,5 cm na ogonkach długości 1 cm albo bez nich, siedzące. Nasiona wielkości 2 mm. Roślina osiąga do 15 cm wysokości a czasami nawet do 35 cm. Podwodne liście zgromadzone w rozetkę osadzone są na bardzo krótkich ogonkach. Mają kształty zmienne od sercowatego do lancetowateych długości do 13 cm a szerokości do 8 cm . Brzegi blaszki liściowej są lekko faliste, z bardzo ciemnymi żyłkami (zwykle do 3-5). U nadwodnych roślin długość łodyżki najczęściej równa się długości blaszek liściowych.
UPRAWA :
Roślina rosnąca w głębi wody źle się rozmnaża, tworząc niedużą liczbę roślin potomnych. W celu utrzymania ich w dużej ilości roślinę macierzystą należy uprawiać w uwarunkowaniach błotnych przy dostatecznym oświetleniu i temp. 25-27°C, gliniasto-próchniczym gruncie. Wówczas chętnie kwitnie i wytwarza sporą liczba nasion, które wysiane wschodzą po 7 dniach w temp. 25°C. Gatunek ten jest bardzo dekoracyjny za sprawą dużej ilości liści zgromadzonych w rozetkę i siedzących na bardzo krótkich ogonkach.
. ... Echinodorus aschersonianus 'Rubromaculatus'
- Żabienica Aschersona 'Rubromaculatus'

OPIS : W zależności od pory roku liście rośliny mogą być na dłuższych albo krótszych ogonkach. Długość do 45 cm, zwykle mniejsze i są koloru ciemno zielonego. Młode liście tych roślin odróżniają się kasztanowatymi plamkami. Pęd kwiatostanowy wyniesiony i sporadycznie wydający rośliny przybyszowe. UPRAWA : Uprawa jak podstawowego gatunku. Dobrze rośnie w podłożu gliniasto-piaszczystym z umiarkowanym oswietleniem typu "Day Light"
Definicja Żabienica 'Grosser BäR':
Co to jest Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie żabienica aschersona 'rubromaculatus' co to jest.
Definicja Żabienica 'Rubin' Narrow Laves:
Co to jest Echinodorus 'Apart' - Żabienica 'Apart' www.rataj-spk.cz Geneza : Gatunek ten wyhodowano w hodowli roślin Hans Barth w Dessau. Otrzymany sztucznie mieszanie żabienica aschersona 'rubromaculatus' definicja.
Definicja Żabienica Wielkokwiatowa:
Co to jest grandiflorus (Chamisso et Schlechtendal) Micheli (1881) - Żabienica wielkokwiatowa SYNONIMY : Alisma grandiflorum Chamisso & Schlechtendal 1827 Sellow sp. n., Echinodorus grandiflorus b ovatus żabienica aschersona 'rubromaculatus' co znaczy.
Definicja Zwartka:
Co to jest Cryptocoryne scurrilis de Wit (1962) - Zwartka klowna Przeciwieństwo : Cryptocoryne bullosa Engler var. scurrilis Rataj Geneza : Rozprzestrzeniona jest na bagnach i terenach bagnistych wyspy Sumatra żabienica aschersona 'rubromaculatus' słownik.
Definicja Zwartka Sercolistna Paskowana:
Co to jest Cryptocoryne cordata Griffith (1851) - Zwartka sercolistna SYNONIMY : Cryptocoryne evae Rataj var. evae 1974 Cryptocoryne evae Rataj var. recordata Rataj 1974 Cryptocoryne stonei Rataj 1975 Geneza : R żabienica aschersona 'rubromaculatus' znaczenie.

Sadzenie żabienica aschersona 'rubromaculatus' znaczenie w Uprawy i sadzenie Z .