Co to znaczy okółkowy wywłócznik definicja.

Jak uprawiać Wywłócznik okółkowy definicja. Jak sadzić Geneza : Gatunek występujący w stojących.

Czy przydatne?

Roślina Wywłócznik okółkowy

Co znaczy Wywłócznik okółkowy: Myriophyllum verticillatum

- Wywłócznik okółkowy

Geneza :
Gatunek występujący w stojących albo wolno płynących wodach w szczególności w ubogich w wapń. Rośnie w Polsce, a również innych państwach Europy, Azji, północnej części Afryki i Ameryki Północnej.
OPIS :
Ukorzeniona łodyga osiąga długość kilku metrów jest krucha, a na niej w okółkach rosną pierzastodzielne, łagodne, zielone liście. Blaszka liściowa złożona jest z równo wąskich odcinków. Liści w jednym okółku jest najczęściej 5 rzadko 4-6 listków. W środowisku naturalnym roślina zakwita w czerwcu i lipcu wytwarzając drobne białe kwiaty. W akwarium kwitnie bardzo rzadko. Jesienią zamiera wytwarzając pączki zimowe, które możemy przetrzymywać w mchu albo wilgotnym torfie w niskiej temp. a wiosną zalać wodą.
UPRAWA :
W uprawie tego wywłócznika należy unikać twardej wody. Trzymany w niezbyt wysokiej temp. pozostaje zielony do połowy zimy. Rozmnażanie z pączków zimowych, mozna również wegetatywnie. Uprawa się udaje przy mocnym lecz rozproszonym dziennym świetle w czystej okresowo zmienianej wodzie. Nie wolno go trzymać z silnie kopiącymi rybami, jak także w silnie napowietrzanych zbiornikach bo podrywane cząsteczki mułu osiadają na ich liściach powodując ze rośliny są nieefektowne a z czasem obumierają. Osadzający się muł należy stosunkowo możliwości często usuwać przepłukując rośliny w czystej wodzie

Sadzenie wywłócznik okółkowy znaczenie w Uprawy i sadzenie W .