Co to znaczy ogonkowy wywłócznik definicja.

Jak uprawiać Wywłócznik ogonkowy definicja. Jak sadzić ogonkowy SYNONIMY : Myriophyllum scrabatum.

Czy przydatne?

Roślina Wywłócznik ogonkowy

Co znaczy Wywłócznik ogonkowy: Myriophyllum hippuroides Nuttall

- Wywłócznik ogonkowy

SYNONIMY : Myriophyllum scrabatum,
Myriophyllum mexicanum,
Myriophyllum affinis elatinoides

Geneza :
Występuje w stanach zjednoczonych ameryki od stanów Waszyngton prze Arizonę i Florydę a również w Meksyku.
OPIS :
Tworzy dorodniejsze niż inne gatunki, głęboko rozsieczone pierzaste liście. Osadzone na łodydze po 4-6 w okółku. Są bardzo misterne przypominające włosy. kolor zależy od intensywności oświetlenia. Przy silnym jest czerwony a przy słabszym oliwkowo zielony.
UPRAWA :
Gatunek ten ma duże wymogi co do parametrów wody, która powinna być miękka do średnio twardej do 16°N, kwaśna do lekko zasadowej pH 5,0-7,5. Powinna być wzbogacana w związki mineralne w formie nawozów. Korzystne jest dozowanie dwutlenku węgla. Potrzebuje spore ilości światła najlepiej żarowego mieszanego ze świetlówkowym albo Lamp HQI. Rozmnaża się poprzez sadzonki pędowe. Możliwe jest rozmnażanie dzięki nasion.
..
Myriophyllum tuberculatum Roxburgh (1820)

- Wywłócznik rdzawy

SYNONIMY :
Myriophyllum tatrandum Graham, Myriophyllum indicum Griffith, Myriophyllum spathulathum Blatt & Hallbl.
Geneza :
Występuje w południowo-wschodniej Azji.(Indie, Pakistan, Indonezja)
OPIS :
Roślina wodna o łodydze długości do 2 m i grubości ok. 1 mm. Podwodne okółki z 4 - 7 pierzastymi liśćmi wielkości ok. 2 - 2,5 cm z 14 - 27 nitkowatymi segmentami. Kwiaty dwupłciowe siedzące w kącikach podwodnych liści. Nadwodne liście na początku okółkowe i pierzasto-powycinane, potem naprzemianległe i z coraz mniejszymi wcięciami. Kwiaty jasno-purpurowe wielkości 1,5 mm.
UPRAWA :
To jest bardzo efektowny gatunek o jaskrawo brunatnym ubarwieniu, zarówno liści jak i łodyg.
Gatunek jest trudny w uprawie i w przeciętnym akwarium zazwyczaj dość błyskawicznie ginie. Istotnym elementem dla dobrego wzrostu jest silne oświetlenie i dość kwaśna woda. Temp. doskonała 22 - 28°C. Zaleca się by akwarium było wolne od glonów z krystalicznie czystą wodą, w przeciwnym wypadku glony błyskawicznie zahamują przyrost tej rośliny. Podłoże zaleca się drobnoziarniste. W grubym żwirku przy sadzeniu następuje złamanie albo zgniecenie łodygi co prowadzi potem do gnicia i wypływania rośliny. Rozmnożenie przez boczne odnogi. Kwiaty pojawiają się na pędach nadwodnych. Latem można okresowo uprawiać te roślinę w oczku wodnym

Sadzenie wywłócznik ogonkowy znaczenie w Uprawy i sadzenie W .