Co to znaczy wolfiela definicja.

Jak uprawiać Wolfiela definicja. Jak sadzić bezkorzeniowa Geneza : Malutka roślina spotykana w.

Czy przydatne?

Roślina Wolfiela

Co znaczy Wolfiela: Wolfia arrhiza (Linne) Horkel (1857)

- Wolfia bezkorzeniowa

Geneza :
Malutka roślina spotykana w zbiornikach północnej Afryki, zachodniej Azji, południowej Europy; w Polsce spotykana rzadko.
OPIS :
Zewnętrznie przypomina maleńkie, napęczniałe, okrągłe kuleczki, pływające na powierzchni wody. Mechanizm korzeniowy nie istnieje. Kuleczki średnicy 0,4-1,5 mm, koloru blado-zielono żółtego do soczyście zielonego.
UPRAWA :
Rozmnaża się poprzez podział. Wraz ze zwiększeniem oświetlenia, temp. wody i powietrza rozpoczyna burzliwie się rozrastać i rozmnażać tworząc na powierzchni ?Xadne plamy. Zimuje przy umiarkowanym oświetleniu i temp. wody i powietrza nie mniej niż 12°C. Stanowi doskonały pokarm dla wielu ryb. Rośliny te można wyhodować i rozmnażać w akwarium zarówno przy naturalnym jak i sztucznym górnym oświetleniu. Można je również hodować w sadzawce ogrodowej zimując w naczyniu z wodą.
.. Wolffia neglecta Landolt (1994)

- Wolfia

Geneza :
Indie, Pakistan, Sri-Lanka
OPIS :
Bardo maleńka, pływajaca po powierzchni wody, bezkorzeniowa roslina. Listeczki eliptyczne do lacetowatych, długości 0,6 - 0,9 mm, szerokosci 0,4 - 0,6 mm, z góry soczysto-zielone, na brzegach przezroczyste. Kwiaty pojawiaja się od czsu do czasu, nasiona bardzo rzadko.
UPRAWA :
O uprawie tej jednej z najmniejszych roślin (najmniejsza Wolffia augusta Landolt), dotychczas, jest niewiele informacje. Roślina rośnie w akwarium przy intensywnym oświetleniu i małej cyrkulacji wody.
.. Wolffiella welwitschii (Hegelmaier) mond (1949)

- Wolfiela

Geneza :
Tropikalne rejony Afryki, centralnej i południowej Ameryki
OPIS :
Maleńka, pływająca po powierzchni wody, bezkorzeniowa roślina. Listki długości 3 - 7 mm i 2,5 - 5 mm szerokości, koloru jasno-zielonego. Młode listki wyrastają z płaskiej kieszonki przy postawie listka. Zwykle pojawiają się dwa kwiatki na listku z boku. Każdy kwiatek posiada jeden słupek i jeden pręcik. Owoc z jednym gładkim nasionkiem.
UPRAWA :
Uprawa prosta w akwarium rozrasta się podobnie jak Rzęsa wodna, jednak nie tak błyskawicznie. Znosi miękka jak i twarda wodę, lekko-kwaśną albo lekko-zasadową. Nie zaleca się zbyt dużej cyrkulacji wody, temp. od 24°C. Reaguje źle na środki przeciwko glonom

Sadzenie wolfiela znaczenie w Uprawy i sadzenie W .