Co to znaczy gwiazda wodna definicja.

Jak uprawiać Wodna gwiazda definicja. Jak sadzić Tajlandia. Tu roślina jest napotykana wzdłuż zatok.

Czy przydatne?

Roślina Wodna gwiazda

Co znaczy Wodna gwiazda: Pogostemon helferi

- Wodna gwiazda

Geneza :
Azja; Tajlandia. Tu roślina jest napotykana wzdłuż zatok i rzeczek gdzie rośnie jako zatopiona w trakcie deszczowej pory roku i pojawia się również w trakcie suszy. Gleba w tej części Tajlandii jest żyzna, glina z żelazem i sporą ilością węglanu wapnia i dlatego roślina staje się optymalną jako roślina akwariowa. OPIS :
Jest uroczą małą rośliną. Liście są jasno-zielone, zgromadzone w rozetkę, a zewnętrzne strony mają błyszczący połysk. Długość liścia 5 cm, zwężającego się ku czubkowi, szerokość 0,3 - 0,6 cm. Brzegi liścia mocno pofalowane.
UPRAWA :
Roślina dość trudna w uprawie. Jeśli roślina jest dobrze oświetlona to jej liście są zbite i gęste (do 5 - 8 cm), w mniejszej ilości światła robi się coraz wyższa do 15 cm. Jest rośliną o szybkim wzroście i jeśli nie ma wiele ryb w akwarium, to potrzebuje zasilania w formie nawozów. łatwo rozpoznać niedobór żelaza w wodzie po żółknących liściach. Dozowanie Co2 przyśpiesza postęp rośliny lecz nie jest niezbędne.>Dobrze rozwija się w szerokim spektrum temperatur 23 - 30°C. Pasuje do obsadzenia pierwszego planu akwarium konkurując w tworzeniu zielonego dywanu z takimi roślinami jak Glossostigma lub Hemianthus.

Sadzenie wodna gwiazda znaczenie w Uprawy i sadzenie W .