Co to znaczy brazylijski włośnik definicja.

Jak uprawiać Włośnik brazylijski definicja. Jak sadzić brazylijski Geneza : Pierwszy raz znaleziona.

Czy przydatne?

Roślina Włośnik brazylijski

Co znaczy WŁOŚNIK BRAZYLIJSKI: Hydrotrix gardneri J.D. Hooker (1887)
- Włośnik brazylijski
Geneza :
Pierwszy raz znaleziona w brazylijskim stanie Ceara w okolicach Ico. Tworzy gęste zarośla, wystawiając nad powierzchnie wody, tylko własne kwiaty.
OPIS :
Roślina łodygowa, jasnozielonego koloru, o łagodnych pędach wznoszących się ku powierzchni wody, pod którą płoży się, tworząc gęstwinę. Łodyga maksymalnie dorasta do 3 mm grubości, zaś na węzłach liście tworzą okółki. To są w rzeczywistości bardzo skrócone pędy boczne, z których dopiero wyrastają zgodne, nitkowate liście. Okółki złożone są z 10-25 liści, których grubość dochodzi do 1 mm. Zwężają się w kierunku zaostrzonego wierzchołka. Z boku widoczny jest
słabo wyróżniony nerw podłużny. Długość liścia wynosi 2-4 cm
czasami do 5 cm, a średnica okółka może osiągać do 8-10 cm. Kwiaty są żółte, osadzone po dwa na kwiatostanie. Korona składa się z 6 zrośniętych i nierównej wielkości płatków i osiąga średnicę 0,8 cm.
UPRAWA :
W uprawie akwariowej wymagane jest intensywne oświetlenie ok. 60 W na 100 litrów wody, i spora czystość wody. Twardość ok. 2-12°N, korzystnie wpływa dawkowanie CO2. Odczyn wody w granicach pH 5,5-7,5. Rekomendowane jest podłoże drobnoziarniste, bo przy dużej granulacji rośnie słabiej. Doskonała temp. 25°C, znosi w granicach 22-28°C. Przy wyższej temp. i słabym oświetleniu roślina wydłuża międzywęźla. Regularne okresowe podmiany części wody pozytywnie wpływają na przyrost i postęp rośliny. Przy zalecanym akwarium o wysokości ok. 50 cm roślina dorasta błyskawicznie do powierzchni wody rozgałęziając się, wtedy trzeba ją skracać. Jest rośliną o sporych walorach dekoracyjnych, sadzona w ekipach w dalszych partiach akwarium. Nie pasuje do zbiorników z rybami intensywnie żerującymi przy dnie i roślinożernymi. Wrażliwa jest na preparaty zawierające Trypaflawinę
Co znaczy Wywłócznik Jodłowaty:
Porównanie elatinoides Gaudichaud - Wywłócznik jodłowaty Geneza : Rozprzestrzeniona raczej w Nowej Zelandii, Chile, Argentynie, Meksyku i północnych rejonach Brazylii w zimnych jeziorach. OPIS : W środowisku włośnik brazylijski co znaczy.
Krzyżówka Wgłębkowiec Powierzchniowy:
Dlaczego Linneus) Corda - Wgłębkowiec powierzchniowy Geneza : To jest roślina kosmopolityczna z klasy wątrobowców. Spotkać ją można w płytkich, ocienionych wodach krajowych, występuje w Europie, Ameryce, A włośnik brazylijski krzyżówka.
Co to jest Wąkrotka Białogłowa:
Jak lepiej leucocephala Chamisso et Schlechtendal (1826) - Wąkrotka białogłowa SYNONIMY : Hydrocotyle leucocephala var. truncatiloba Urban Geneza : Występuje jako roślina błotna, moczarowa przy brzegu włośnik brazylijski co to jest.
Słownik Wywłócznik Czerwony:
Kiedy mattogrossense Hoehne (1915) - Wywłócznik czerwony Geneza : Ekwador, Brazylia, Peru. OPIS : Łodygi długości 30 - 60 cm. Nadwodne liście w 3 -4 częściowych okółkach, długości 10 - 13 mm, szerokości włośnik brazylijski słownik.
Czym jest Wąkrotka Jaskrowata:
Od czego zależy ranunculoides Linne (1781) - Wąkrotka jaskrowata SYNONIMY : Hydrocotyle americana Walter Geneza : Północna, Środkowa i Południowa Ameryka. Gatunek ten zasiedla wilgotne miejsca i rośnie na b włośnik brazylijski czym jest.

Sadzenie włośnik brazylijski znaczenie w Uprawy i sadzenie W .