Co to znaczy pływająca wgłębka definicja.

Jak uprawiać Wgłębka pływająca definicja. Jak sadzić SYNONIMY : Riccia canaliculata Hoffmann.

Czy przydatne?

Roślina Wgłębka pływająca

Co znaczy WGŁĘBKA PŁYWAJĄCA: Riccia fluitans Linne (1753)

- Wgłębka pływająca

SYNONIMY : Riccia canaliculata Hoffmann, Riccia fluitans var. canaliculata Roth, Riccia eudichotoma Bischoff, Riccia modosa Boucher,
Riciella fluitans A. Brown,

Geneza :
szeroko rozprzestrzeniona w stojących i bez pośpiechu płynących wodach obszarów umiarkowanych i ciepłej strefy prawie całej kuli ziemskiej, w szczególności w torfowych płytkich wodach.
OPIS :
Trzyma się najczęściej na powierzchni wody. Nie mając łodyg i liści tworzy tgzw. plechę która jest rozgałęziona na końcach, o długości 10-40 mm i szerokości do 2 mm (zazwyczaj 0,5-1 mm). Roślinki łączą się ze sobą łańcuchowo. Brzegi plechy lądowej są nieco wygięte co stwarza wrażenie istnienia bruzdy. Produkowane rizoidy tej formy, wnikają w wilgotne podłoże i spełniają przypuszczalnie rolę korzeni. Na wiosnę wytworzone cienkie i bezbarwne szypułki na szczycie których widać szaro-brunatne zarodnie.
UPRAWA :
W hodowli akwariowej konieczne jest górne oświetlenie i temp. wody 20-27°C(może rozrastać się w dziedzinie temperatur 14-30°C). Pasuje do akwariów ogrzewanych i nieogrzewanych. Ta oryginalna roślina zyskała sobie popularność w akwarystyce raczej dzięki bardzo dobremu przystosowaniu się do różnych warunków bo rośnie słabo jedynie w wodzie ubogiej w składniki pokarmowe i zbyt kwaśnej. Rozmnaża się przez przyrost, a w dalszym ciągu podział plechy. Roślina w dobrych uwarunkowaniach błyskawicznie się rozrasta wypełniając całą powierzchnie wody, przeszkadzając w zamianie tlenu, dlatego co jakiś czas należy ja usuwać zostawiając najsilniejsze plechy. Pływające rośliny nadają się znakomicie jako miejsce i materiał do budowy pienistego gniazda poprzez ryby labiryntowe. Trzeba zaznaczyć Iż roślina zatrzymując tlen dochodzący z atmosfery, tworzy dobre środowisko do rozwoju drobnoustrojów, które mogą posłużyć jako pokarm dla narybku, i jako schronienie dla nowo narodzonych rybek, pływających w górnych warstwach wody.
Można wgłębkę przymocować dzięki drobnej siateczki z żyłki do kamieni albo korzeni tworząc bardzo ozdobne kompozycje. Potrzebuje wtedy dobrego oświetlenia przy niezbyt wysokim akwarium. Oświetlenie jest szczególnie istotne dla rosnącej na dnie odmiany Riccia rhenana. Użycie wgłębki w taki sposób wykreował japoński plastyk-akwarysta Takashi Amano. Możliwa jest również uprawa wgłębki na dobrze wilgotnej glebie przy wysokiej wilgotności powietrza. W tych uwarunkowaniach wytwarza krótsze i szersze plechy niż w wodzie. Może się także wtedy rozmnażać przez wytwarzanie zarodników.
Wystepuje również mniejsza forma:
Riccia fluitans 'Dwarf' - Wgłębka wodna "karłowata"
Plecha wyraźnie krótsza i węższa niż forma wyjściowa. Do dobrego wzrostu potrzebuje więcej światła, mimo to przyrost jej jest wolniejszy. Wymogi co do wody takie jak forma podstawowa
Co znaczy Wąkrotka Okółkowa:
Porównanie verticillata Thunberg (1798) - Wąkrotka okółkowa SYNONIMY : Hydrocotyle vulgaris var. verticillata Richard,..........................Hydrocotyle volckmannii Philippi wgłębka pływająca co znaczy.
Krzyżówka Wywłócznik Jodłowaty:
Dlaczego elatinoides Gaudichaud - Wywłócznik jodłowaty Geneza : Rozprzestrzeniona raczej w Nowej Zelandii, Chile, Argentynie, Meksyku i północnych rejonach Brazylii w zimnych jeziorach. OPIS : W środowisku wgłębka pływająca krzyżówka.
Co to jest Wolfia:
Jak lepiej Linne) Horkel (1857) - Wolfia bezkorzeniowa Geneza : Malutka roślina spotykana w zbiornikach północnej Afryki, zachodniej Azji, południowej Europy; w Polsce spotykana rzadko. OPIS : Zewnętrzn wgłębka pływająca co to jest.
Słownik Wolfiela:
Kiedy Linne) Horkel (1857) - Wolfia bezkorzeniowa Geneza : Malutka roślina spotykana w zbiornikach północnej Afryki, zachodniej Azji, południowej Europy; w Polsce spotykana rzadko. OPIS : Zewnętrzn wgłębka pływająca słownik.
Czym jest Wywłócznik Skrętoległy:
Od czego zależy alterniflorum De Condolle - Wywłócznik skrętoległy Geneza : Rozprzestrzeniony w północnych stanach USA, na Grenlandii i Islandii. Rośnie w rejonach graniczących z Oceanem Atlantyckim, bytując w wgłębka pływająca czym jest.

Sadzenie wgłębka pływająca znaczenie w Uprawy i sadzenie W .