Co to znaczy wąkrotka definicja.

Jak uprawiać Wąkrotka definicja. Jak sadzić Wąkrotka azjatycka SYNONIMY : Hydrocotyle rotundifolia.

Czy przydatne?

Roślina Wąkrotka

Co znaczy Wąkrotka: Hydrocotyle sibthorpioides Lamarck (1789)

- Wąkrotka azjatycka

SYNONIMY : Hydrocotyle rotundifolia Roxburgh,..........................Hydrocotyle japonica Makino,
..........................Hydrocotyle yabei Makino,
..........................Hydrocotyle rotundifolia var. pauciflora Yabe

Geneza :
W naturze występuje licznie na kontynencie azjatyckim. Rośnie w wilgotnych miejscach, spotykana jest również jako roslina kompletnie zanurzona.
OPIS :
Roślina błotna, której cienkie, nieowłosione kłącze płoży się powyżej poziomem wody. W wodzie rośnie pionowo wypuszczając korzenie w międzywęźlach. Liście naprzemianległe z ogonkiem o długości 0,5 - 11cm. Blaszka liściowa ma kształt prawie okrągły z nacięciami do środka blaszki. Średnica liścia wynosi 0,5-2cm. Kwiatostan parasolkowaty z 2 - 10 kwiatami, długości 0,5 - 2 cm, krótszy od ogonków liściowych.Roślina spotykana jest w handlu pod nazwą Hydrocotyle "Maritima" i Hydrocotyle "Bali" albo "Java" albo Hydrocotyle rotundifolia.
UPRAWA :
Pomimo, Iż w naturze spotyka się ten gatunek narastający w zanurzeniu, jest on bardzo trudny w uprawie akwaryjnej. Wymaga bardzo intensywnego oświetlenia i żyznego podłoża, miękkiej wody, lekko kwaśnej o pH 6.5-7.0 i temp. 20-28°C. Gatunek łatwy w uprawie paludaryjnej. Lubi dobrze nasłonecznione miejsca i bogate podłoże gdzie regularnie wypuszcza kwiaty

Sadzenie wąkrotka znaczenie w Uprawy i sadzenie W .