Co to znaczy wodny storczyk definicja.

Jak uprawiać Storczyk wodny definicja. Jak sadzić spiralny Geneza : Występuje w biotopach błotnych.

Czy przydatne?

Roślina Storczyk wodny

Co znaczy Storczyk wodny: Spiranthes cernua (L.) Richard

- Storczyk spiralny
Geneza :
Występuje w biotopach błotnych tropikalnej i subtropikalnej Ameryki, rośnie także na terenach w połowie zatopionych, a czasami spotykany jest na zalewanych wodą miejscach.
OPIS :
Dobrze rozwinięty mechanizm korzeniowy tworzy grube, mięsiste, słabo rozgałęzione i nieliczne korzenie. Liście łatwe przykorzeniowe, lancetowate, gładkie, ostro zakończone, szerokości ok. 2 cm i długości 25 cm. Nerw kluczowy liścia tworzy na stronie brzusznej żeberko, któremu na stronie grzbietowej odpowiada rowek, nerwy boczne ułożone równolegle. Górna powierzchnia liścia jest soczysto-zielona, zaś dolna srebrzysto-zielona. Pęd kwiatowy prosty, stojący do 75 cm wysokości. Kwiaty zgromadzone w prosty, kłosopodobny kwiatostan, rozmieszczone na kłosie spiralnie, są dwupłciowe, dorodne, białe i bez zapachu. Roślina łatwo zakwita w wilgotnej oranżerii.
UPRAWA :
Najlepiej rośnie w paludarium przy umiarkowanym oświetleniu. Wymaga temp. wody i powietrza w granicach 25-27°C a zimą 16-18°C, twardość wody 6-8°N, pH 6,5-6,8. Jako podłoże najlepiej wykorzystać torf bagienny przykryty warstwą żwirku. W uwarunkowaniach akwariowych roślina rośnie bardzo bez pośpiechu ale przy tym wytwarza pędy ziemne, z których wyrastają rośliny potomne. Młodych roślin przed wypuszczeniem przynajmniej 3 liści nie należy oddzielać. Kwitnie tylko w paludarium a podziemne pędy w takich uwarunkowaniach wypuszcza dopiero po przekwitnięciu. Spiranthes graminea Lindley (1840)
- Storczyk trawiasty.
SYNONIMY : Gyrostachys graminea (Lindl.) Kuntze
Geneza :
USA, Meksyk,Gwatemala
OPIS :
Roślina rośnie na bagnach albo kompletnie zanurzona w wodzie. Dorasta do wysokości 10 - 20 cm. Korzenie grubości 2 - 5 mm, mięsiste. Rozetka z 3 - 6 listkami pojawiającymi się do czasu kwitnienia. Blaszka liściowa wąsko-eliptyczna długości 10 - 20 cm, szerokości 0,7 - 1 cm. Liście soczyste, miękkie, koloru zielonego, lekko błyszczące. Kwiatostanowy kłos i górna część pędu kwiatowego pokryta włoskami. Kwiaty białe, drobne.
UPRAWA :
Pomimo Iż roślina w naturalnych uwarunkowaniach w większości rośnie zanurzona w wodzie, to w akwarium uprawa jej się nie udaje.
Najlepiej rośnie w paludarium przy umiarkowanym oświetleniu. Podziemne pędy, poprzez które można ją rozmnożyć, wypuszcza po przekwitnięciu. Spiranthes odorata (Nuttal) Lindley (1840)
- Storczyk wodny
SYNONIMY : Neottia odorata Nuttall (1834),
Spiranthes cernua (Linne) L.C. Richard var. odorata (Nuttall) Corell

Geneza :
Na wschodzie i południowym-wschodzie USA
OPIS :
Roślina błotna dorastająca do 10 - 20 cm. Korzenie grubości do 5 mm. Rozetka z 4 - 6 liśćmi. Blaszka liściowa wąsko-eliptyczna albo odwrotnie-wąsko-lancetowata, długości 10 - 30 cm, szerokości 1,5 - 3 cm. Liście soczyste, miękkie koloru zielonego, lekko błyszczące. Pęd kwiatowy wysokości 50 - 80 cm. Kłos długości 10 -1 5 cm z 20 - 35 spiralnie rozłożonymi, białymi kwiatami. UPRAWA :
Wolno rosnąca, przystosowująca się do życia w wodzie roślina, która może rosnąć również jako lądowa.Najlepiej wysadzić ją w gruboziarnisty grunt. Wymogi co do oświetlenia niskie. Temp. w granicach 22 - 26°C. Twardość wody jak i pH nie mają znaczenia. Pod wodą formuje również rozetkę z ok. sześciu liści. Najlepiej jednak rośnie w paludarium albo oranżerii. Regularnie formuje kwiaty nawet w uprawie akwaryjnej. W okresie kwitnienia na korzeniach pojawiają się odrosty młodych roślin, które można oddzielić przy wielkości ok. 5 cm

Sadzenie storczyk wodny znaczenie w Uprawy i sadzenie S .