Co to znaczy rutewkowa różdżyca definicja.

Jak uprawiać Różdżyca rutewkowa definicja. Jak sadzić 1821) - Różdżyca rutewkowa Geneza : Pochodzi.

Czy przydatne?

Roślina Różdżyca rutewkowa

Co znaczy Różdżyca rutewkowa: Ceratopteris thalictroides (Linne) Brongniart (1821)

- Różdżyca rutewkowa

Geneza :
Pochodzi ze wschodniej i południowej Azji, północnej Australii, wschodniej Afryki, Ameryki Środkowej, południowej części Ameryki Północnej i ogromnych Antylii.
OPIS :
Roślina wykształca liście podwodne z drobno powycinaną blaszką liściową, nawet u bardzo młodych roślin. Kształt blaszek liściowych wyróżnia się sporą zmiennością, szczególnie wielkością wcięć w liściu co zależy od warunków życia. korzenie wiązkowe długie, jasne, liście do 50 cm długości. Pierzasta blaszka liściowa ma silnie zredukowany miękisz asymilacyjny (do 1 mm szerokości) po obu stronach nerwu. Liście jasnozielone do żółtozielonych są bardzo kruche i łamliwe. Może rosnąć zakorzeniona w podłożu albo jako roślina pływająca.
UPRAWA :
Może rozwijać się w wodzie o różnej twardości, jednak najlepiej służy jej woda miękka albo średnio twarda (4-12°N) o temp. 20-30°C. Zasadniczą sprawą w jej uprawie jest oświetlenie. To są rośliny które dobrze rosną w świeżo założonym akwarium. Ich przyrost ustaje stosunkowo starzenia się podłoża aż do ich wyginięcia. Przemywając często żwir i stosując okresowe odświeżanie wody można je długo utrzymać w akwarium. Sadząc je w podłożu należy je zabezpieczyć kamieniami bo mają tendencje do wypływania. Istotne jest by nasada korzeni wystawała powyżej podłoże. Należy je sadzić zawsze pojedynczo raczej nie w kępkach. Pływające okazy nadają się do zacienienia nie wszystkich partii akwarium, dla ryb preferujących półmrok, również do akwariów tarliskowych szczególnie dla ryb labiryntowych i budujących pieniste gniazda. Rozmnażanie jest bezproblemowe. Na starych liściach tych roślin tworzą się rośliny potomne. Po wykształceniu kilku listków i mechanizmu korzeniowego można je oddzielić i posadzić w podłożu albo pozostawić jako pływające. To jest roślina błyskawicznie rosnąca i pochłaniająca wiele związków azotu przyczyniając się do usuwania z wody produktów przemiany materii ryb. Regularnie jest nazywana Paprotnica sumatrzańską

Sadzenie Różdżyca rutewkowa znaczenie w Uprawy i sadzenie R .