Co to znaczy onowodek definicja.

Jak uprawiać Onowodek definicja. Jak sadzić znane a ich przydatnośc w akwarystyce jest znikoma.

Czy przydatne?

Roślina Onowodek

Co znaczy ONOWODEK: Rośliny te są bardzo rzadko spotykane i niewiele znane a ich przydatnośc w akwarystyce jest znikoma:
Aponogeton afroviolaceus Lye 1971
Geneza :
Afryka:(Kenia, Tanzania, Zambia, Zmbabwe)
Przeciwieństwo :
Aponogeton violaceus OPIS : Przechodzi okresy suszy i wytwarza liście pływające.
Młode liście są submersyjne o długości 4 cm i 0,5 cm szerokości. Starsze liście są pływające 4-5 cm długości i 1,5 - 2 cm szerokości. Szypułka kwiatostanu nie jest zagęszczana. Kwiaty purpurowe. Owoc ma 7 mm i 3,5 mm szerokości. Nasiona 2 mm długości x 1 mm. Rośliny rosną na wysokościach od 1000 do 1800 metrów nad poziomem morza w okresowych stawach i strumieniach. Rosną zarówno w glebach piaszczystych i gliniastych, jak także na bagnach. W słoneczne miejsca, regularnie są one dość ocienione. Postęp rośliny jest od listopada do lipca.
Jak dotąd nie powiodło się utrzymać w akwarium.
.. Aponogeton angustifolius Aiton 1789
Geneza :
Republika Południowej Afryki
Przeciwieństwo :
Aponogeton crinifolius OPIS : Rośliny wyglądają jak miniaturowe wydania Aponogeton distachyos. Liście pływające 8,5 do 11 cm długości i 1,2 cm szerokości.Kwiaty są białe z różową fundamentem. Owoce mogą osiągać długość 12 mm i średnicy 3,5 mm. Ma kolec na końcu. Nasiona mają 11 mm długości i szerokości 3 mm. Rośliny rosną w zabłoconych, płytkich stawach i rzekach do 300 m npm. Kwiaty pojawiają się od maja do września. Rośliny są ściśle chronione.
.. Aponogeton azureus Van Bruggen 1975
Geneza :
Północne Namibia
OPIS : Liście do 9 cm długości i szerokości 2,75 cm. Owoc do 6 mm długości i 3 mm grubości. Nasiona do 3 mm i 0,75 mm grubości.
.. Aponogeton bogneri Van Bruggen 1973
Geneza :
Pochodzi z Zairu. Rośnie w nasłonecznionych płyciznach rzeki Kafubu, której zmieniono koryto i do chwili obecnej znane stanowiska tej rośliny zostały zniszczone.
OPIS : Posiada liście 24 - 45 cm długości i 2,5 - 6,5 cm szerokości. Wszystkie liście są submersyjne. Nasiona mają 2,5 - 3,25 mm długości i 1-1,25 mm grubości.
Aponogeton bruggenii Yadav & Govekar 1995
Geneza :
Indie.
OPIS : Roślina 10-30 cm wysokości, posiada bulwę o 0,6 do 3 cm długości i 1-2 cm grubości. Rośliny posiadają pływające liście. Blaszka liścia jest gruba, ciemno-zielona i krucha. Kwiatostan 20-30 cm długości z cienką łodyżką. Kwiaty różowe Owocem jest 5-7 mm długości i 2-3 mm grubości. Powierzchnia jest gładka. Zakończenia są geschnäbelt. Nasiona mają 5-6,5 mm długości i 1,5-1,8 mm grubości.
UPRAWA :
Temp.: 22-26 ° C Wartość pH 6,5 Twardość: 4-12 ° KH Światło: Średne
Aponogeton ten został przedtem opisany jako australijski Aponogeton vanbruggenii.
Rośliny rosną dobrze w płytkiej wodzie w akwarium z ok. 15 do 20 cm wysokości. Bulwy bardzo rzadko się dzielą poprzez co roślina jest tak niepopularna. Niezbędne jest nawożenie podłoża.
Aponogeton cuneatus Jacobs 2006 Geneza :
Australia - wybrzeże regionu Queensland
OPIS : Roślina posiada bulwę jajowatą do podłużnej, ok. 4 cm długości i 1,5 cm szerokości. Liście są zazwyczaj submersyjne rzadko nadwodne. Podwodne pozostają wąskie do szeroko eliptycznych albo wydłużonych. Ogonki liściowe są do 30 cm długości. Blaszka ma 10 do 50 cm długości i 2-5 cm szerokości. Są ciemno-zielone do zielono-brązowego koloru. Czasami krawędzie liści lekko pofałdowane. Blaszka liściowa posiada 5 do 9 podłużnych nerwów. Kwiatostan do 90 cm długości. Nasiona eliptyczne 1,2 - 4,2 mm długości i 0,5 - 1,6 mm szerokości. .. Aponogeton desertorum Zeyer ex Sprengel 1851
Występuje na stepach południowej i wschodniej Afryki. Przechodzi moment wielomiesięcznego spoczynku. Nie traci zawartości wody w bulwie(87% pod koniec okresu suszy), pomimo że leży w wyprażonym pyle.
.. Aponogeton fotianus Raynal 1969
Pochodzi z Czadu. Rośnie w miejscach okresowo zalewanych poprzez wodę i podlega okresom suszy. jest rośliną niewiele znaną nawet w swojej ojczyźnie i nie jest sprowadzany.
.. Aponogeton junceus Lehmann 1833
Pochodzi z Namibi, Angoli, Lesoto, Zambii, Zimbabwe, Zairu i występuje na wysokości do 3300 m npm wymagając długiego okresu spoczynku. Latem może być uprawiany w stawach ogrodowych.
.. Aponogeton natalensis Oliver 1884
Pochodzi z Namibii. Wytwarza rozłogi i tym metodą może się rozmnażać prócz rozmnażania poprzez nasiona.
.. Aponogeton nundiflorus Peter 1928
Pochodzi z Afryki i posiada cechy jak "Aponogeton decaryi".
.. Aponogeton ranunculiflorus Guillarmod et Marais (1972)
Pochodzi z Afryki.
.. Aponogeton rehmannii Oliver (1884)
Wystepuje w Namibi, Botswanie, Kenii, Mozambiku, Zambii, Zimbabwe .. Aponogeton satarensis (Raghaven) Kulkarni et Yadav (1982)
Pochodzi z Indii.
.. Aponogeton stuhlmannii Engler (1895)
Pochodzi z Afryki wytwarza liście podwodne i pływające. Gatunek niewiele znany. Pochodzi z Kenii, Namibii, Tanzanii, Zairu, Zambii, Zimbabwe
.. Aponogeton subconjugatus Schumacher et Tonning (1827)
Pochodzi z Afryki (Kamerun, Czad, Kongo, Ghana, Mali, Nigeria, Senegal, Sudan, Uganda) i wytwarza liście pływające o rozmiarach 22 x 6 cm. Kiedy woda nie wysycha kwitnie cały rok. Jego bulwy są zjadane poprzez tubylców. O uprawie akwariowej brak danych bo jest rzadko sprowadzany.
.. Aponogeton troupinii Raynal
Pochodzi z Afryki tropikalnej. Czad, Zair, .. Aponogeton vallisneroides Baker (1875)
Pochodzi z Afryki tropikalnej. W naturze kwitnie poprzez cały rok więc prawdopodobnie nie wymaga okresu spoczynku
Co znaczy Onowodek 'Lanka':
Porównanie jacobsenii H. W. E. van Bruggen (1983) - Onowodek Jakobsena Geneza : Rośnie w centralnych górach Sri Lanki na wysokościach od 1650 do 2300 m n.p.m. w zimnej wodzie i w pełnym słońcu. OPIS : Rośli onowodek co znaczy.
Krzyżówka Otelia Żabieńcowata:
Dlaczego Linne) Person (1805) - Otelia żabieńcowata SYNONIMY : Strratiotes alismoides L. (1753) Geneza : To jest roślina wodna, rzadko błotna, spotykana w tropikalnej i subtropikalnej strefie onowodek krzyżówka.
Co to jest Onowodek Kolczastonasienny:
Jak lepiej echinatus Roxburgh 1832 - Onowodek kolczastonasienny Geneza : Rozprzestrzeniony w południowych i centralnych rejonach Indii. Rośnie w jeziorach, stawach i innych zbiornikach wodnych, czasami onowodek co to jest.
Słownik Onowodek Kędzierzawy Twardolistny:
Kiedy Aponogeton crispus Thunberg (1781) - Onowodek kędzierzawy SYNONIMY : Aponogeton echinatum Roxburg, Geneza : Występuje w zbiornikach wodnych na wyspie Sri Lanka na głębokości od 20 cm do 1 m. Rośnie w onowodek słownik.
Czym jest Onowodek Kędzierzawy Czerwonobrązowy:
Od czego zależy Aponogeton crispus Thunberg (1781) - Onowodek kędzierzawy SYNONIMY : Aponogeton echinatum Roxburg, Geneza : Występuje w zbiornikach wodnych na wyspie Sri Lanka na głębokości od 20 cm do 1 m. Rośnie w onowodek czym jest.

Sadzenie onowodek znaczenie w Uprawy i sadzenie O .