Co to znaczy lanka onowodek definicja.

Jak uprawiać Onowodek 'Lanka' definicja. Jak sadzić Onowodek Jakobsena Geneza : Rośnie w.

Czy przydatne?

Roślina Onowodek 'Lanka'

Co znaczy ONOWODEK 'LANKA': Aponogeton jacobsenii H. W. E. van Bruggen (1983)

- Onowodek Jakobsena

Geneza :
Rośnie w centralnych górach Sri Lanki na wysokościach od 1650 do 2300 m n.p.m. w zimnej wodzie i w pełnym słońcu.
OPIS :
Roślina typowo wodna. Bulwiaste kłącze o długości do 22 cm i grubości 4,5 cm. Liście pływające albo podwodne z ogonkiem do 20 - 35 cm długości. Blaszka liściowa podwodna jajowata albo trójkątnej formy długości 20 - 30 cm i szerokości 5 - 8 cm w kolorze od jasno do ciemno zielonego z czerwonym odcieniem. Brzeg liścia lekko falisty. Pływające blaszki liśsciowe o rozmiarach 7 x 2 cm. Pęd kwiatowy do 80 cm długości. Kwiatostan w formie jednego kłosa o długości do 18 cm. Kwiaty białe albo różowe z 6 pręcikami. Owoc o wymiarach 13 x 5 mm. Nasiona wielkości 9 x 3 mm. Bardzo długi czas identyfikowano ten gatunek jako Aponogeton crispus. UPRAWA :
Gatunek ten nie rośnie w tropikalnych uwarunkowaniach przy wysokiej temp. wody dlatego nie jest wartościową rośliną dla akwarystyki. Może być hodowany w nasłonecznionych stawach ogrodowych. Możliwa jest czasowa uprawa jako roślina nadwodna przy podwyższonej temp. otoczenia ale wtedy roślina będzie mniejsza niż podwodna. Warunki pokojowe są niesprzyjające do wzrostu tej rośliny
Co znaczy Odętka Purpurowa:
Porównanie Physostegia purpurea (Walter) Blake (1915) - Odętka purpurowa SYNONIMY : Prasium purpureum Walter (1788), Dracocephalum purpureum (Walter) Gleason Geneza : Północna Ameryka OPIS : Roślina bagi onowodek 'lanka' co znaczy.
Krzyżówka Otelia:
Dlaczego Guerke) Dandy Geneza : Rozprzestrzeniona na południu Afryki. OPIS : Wyglądem zewnętrznym przypomina znaną akwarystom Vallisneria gigantea . Dwupienna roślina rozwijająca wydłużone onowodek 'lanka' krzyżówka.
Co to jest Onowodek Berniera:
Jak lepiej Aponogeton bernierianus (Decaisne) Hooker fil.(1883) - Onowodek Berniera SYNONIMY : Aponogeton quadrangulare Baker, ..........................Ouvirandra bernieriana Decaisne (1837) Geneza : Rozpowszec onowodek 'lanka' co to jest.
Słownik Otelia:
Kiedy Ridley) Dandy Geneza : Rozprzestrzeniona jest na południu i południowym wschodzie Afryki aż po Madagaskar. OPIS : Liście w początkowej fazie rozwoju wydłużone, od wstążkowych do lancetowatych onowodek 'lanka' słownik.
Czym jest Onowodek Madagaskarski:
Od czego zależy madagascariensis (Mirbel) Van Bruggen (1968) - Onowodek madagaskarski Geneza : Występuje w centralnej, zachodniej i wschodniej części Madagaskaru na wysokościach do 1800 m npm, i na Mauritiusie i onowodek 'lanka' czym jest.

Sadzenie onowodek 'lanka' znaczenie w Uprawy i sadzenie O .