Co to znaczy kolczastonasienny onowodek definicja.

Jak uprawiać Onowodek kolczastonasienny definicja. Jak sadzić kolczastonasienny Geneza.

Czy przydatne?

Roślina Onowodek kolczastonasienny

Co znaczy ONOWODEK KOLCZASTONASIENNY: Aponogeton echinatus Roxburgh 1832

- Onowodek kolczastonasienny

Geneza :
Rozprzestrzeniony w południowych i centralnych rejonach Indii. Rośnie w jeziorach, stawach i innych zbiornikach wodnych, czasami wykształca oddzielne spore ekipy.
OPIS :
Kłącze bulwiaste grubości do 5 cm. Liście podwodne cienkie, łagodne, inicjalnie więdnące o długości 25 i szerokości 4,5 cm o podstawie klinowatej, zaokrąglonych czubkach i zwykle 9 nerwach. Liście pływające nie dłuższe niż 20 cm o szerokości 5 cm, mają podstawę sercowatą albo zaokrąglona, czubki okrągłe albo tępo klinowate, podłużnych żyłek zwykle 9 rzadziej 7 albo 11. Pęd kwiatowy osiąga długość do 75 cm i rozszerza się w kierunku kwiatostanu. Powłoczka kwiatostanu do 2,5 cm długości, inicjalnie opadająca. kwiaty drobne, aromatyczne, zgromadzone w jednokłosowy, czyny, pulchny kwiatostan, o długości do 13 cm są rozmieszczone na osi równomiernie. Korona kwiatu dwupłatkowa z białymi, różowymi albo fioletowymi z jedną żyłką płatkami. Pręcików 6 z rozszerzająca się przy podstawie nitką, pylnik fioletowy, słupków 3 z naroślami i dwoma zalążkami. Nasiona o rozmiarach 1,2 x 5 mm z dzióbkiem, zwykle z twardymi naroślami, rzadko gładkie. Kwitnie cały rok.
UPRAWA :
Gatunek ten jest spokrewniony a nawet uważany jako roślina synonimowa z " Aponogeton crispus", jednakże wyglądem zewnętrznym przypomina "Aponogeton natans". Warunki uprawy jak dla gatunku "Aponogeton crispus."
Definicja Onowodek Dwukłosowy:
Co to jest Aponogeton distachyos Linne fil. (1781) - Onowodek dwukłosowy SYNONIMY : Aponogeton distachyum var. lagrangei Andre Geneza : Okolice Kapsztadu w Afryce południowej. Rośnie w gęstych populacjach w stoj onowodek kolczastonasienny co to jest.
Definicja Onowodek Cienkokłosowy:
Co to jest tenuispicatus Van Bruggen (1968) - Onowodek cienkokłosowy Geneza : Rozpowszechniony w zbiornikach wodnych Madagaskaru na błotnistych brzegach rzek, strumieniach o wolnym nurcie, na błotach onowodek kolczastonasienny definicja.
Definicja Onowodek:
Co to jest lakhonensis A Camus (1909) - Onowodek Geneza : Występuje w zbiornikach wodnych Chin i Wietnamu, rośnie na wyspie Celebes. Spotykany na polach ryżowych w strumieniach o wolnym prądzie, wodach onowodek kolczastonasienny co znaczy.
Definicja Onowodek Pęcherzykowaty:
Co to jest Van Bruggen 1969 - Onowodek pęcherzykowaty Geneza : Rozprzestrzeniony w Australii w stanie Queensland w wartko płynących rzekach, ożywionych górskich potokach z zimną woda ok. 14°C, bardzo miękka onowodek kolczastonasienny słownik.
Definicja Onowodek 'Lanka':
Co to jest jacobsenii H. W. E. van Bruggen (1983) - Onowodek Jakobsena Geneza : Rośnie w centralnych górach Sri Lanki na wysokościach od 1650 do 2300 m n.p.m. w zimnej wodzie i w pełnym słońcu. OPIS : Rośli onowodek kolczastonasienny znaczenie.

Sadzenie onowodek kolczastonasienny znaczenie w Uprawy i sadzenie O .