Co to znaczy kolczastonasienny onowodek definicja.

Jak uprawiać Onowodek kolczastonasienny definicja. Jak sadzić kolczastonasienny Geneza.

Czy przydatne?

Roślina Onowodek kolczastonasienny

Co znaczy ONOWODEK KOLCZASTONASIENNY: Aponogeton echinatus Roxburgh 1832

- Onowodek kolczastonasienny

Geneza :
Rozprzestrzeniony w południowych i centralnych rejonach Indii. Rośnie w jeziorach, stawach i innych zbiornikach wodnych, czasami wykształca oddzielne spore ekipy.
OPIS :
Kłącze bulwiaste grubości do 5 cm. Liście podwodne cienkie, łagodne, inicjalnie więdnące o długości 25 i szerokości 4,5 cm o podstawie klinowatej, zaokrąglonych czubkach i zwykle 9 nerwach. Liście pływające nie dłuższe niż 20 cm o szerokości 5 cm, mają podstawę sercowatą albo zaokrąglona, czubki okrągłe albo tępo klinowate, podłużnych żyłek zwykle 9 rzadziej 7 albo 11. Pęd kwiatowy osiąga długość do 75 cm i rozszerza się w kierunku kwiatostanu. Powłoczka kwiatostanu do 2,5 cm długości, inicjalnie opadająca. kwiaty drobne, aromatyczne, zgromadzone w jednokłosowy, czyny, pulchny kwiatostan, o długości do 13 cm są rozmieszczone na osi równomiernie. Korona kwiatu dwupłatkowa z białymi, różowymi albo fioletowymi z jedną żyłką płatkami. Pręcików 6 z rozszerzająca się przy podstawie nitką, pylnik fioletowy, słupków 3 z naroślami i dwoma zalążkami. Nasiona o rozmiarach 1,2 x 5 mm z dzióbkiem, zwykle z twardymi naroślami, rzadko gładkie. Kwitnie cały rok.
UPRAWA :
Gatunek ten jest spokrewniony a nawet uważany jako roślina synonimowa z " Aponogeton crispus", jednakże wyglądem zewnętrznym przypomina "Aponogeton natans". Warunki uprawy jak dla gatunku "Aponogeton crispus."
Co znaczy Onowodek Boivina:
Porównanie boivinianus Jumelle (1922) - Onowodek Boivina Geneza : Pochodzi z północnej części Madagaskaru, gdzie występuje w błyskawicznie albo wolno płynących rzekach i strumieniach, w miejscach onowodek kolczastonasienny co znaczy.
Krzyżówka Otelia Czerwona:
Dlaczego Planchon) Walpers (1852) - Otelia czerwona Geneza : Rozprzestrzeniona w południowych i centralnych rejonach Afryki, spotykana również na Madagaskarze. OPIS : Rozwija dwa typy liści. W począt onowodek kolczastonasienny krzyżówka.
Co to jest Onowodek Womersleya:
Jak lepiej womersleyi Van Bruggen (1970) - Onowodek Womersleya Geneza : Występuje w Papui-Nowej Gwinei, w płytkich wodach rzek z ilastym gruntem, w strumieniach. Regularnie jest spotykany na nizinach. OPIS onowodek kolczastonasienny co to jest.
Słownik Onowodek Sześciopłatkowy:
Kiedy hexatepalus Van Bruggen (1969) - Onowodek sześciopłatkowy Geneza : Rozprzestrzeniony w zachodnich i południowo-zachodnich rejonach Australii. Typowe miejsca bytowania to niewielkie okresowe zbiorniki onowodek kolczastonasienny słownik.
Czym jest Onowodek Dwukłosowy:
Od czego zależy Aponogeton distachyos Linne fil. (1781) - Onowodek dwukłosowy SYNONIMY : Aponogeton distachyum var. lagrangei Andre Geneza : Okolice Kapsztadu w Afryce południowej. Rośnie w gęstych populacjach w stoj onowodek kolczastonasienny czym jest.

Sadzenie onowodek kolczastonasienny znaczenie w Uprawy i sadzenie O .