Co to znaczy naprzeciwltny nadwodnik definicja.

Jak uprawiać Nadwodnik naprzeciwlistny definicja. Jak sadzić Francja, Hiszpania, Afryka Północna.

Czy przydatne?

Roślina Nadwodnik naprzeciwlistny

Co znaczy NADWODNIK NAPRZECIWLISTNY: Elatine macropoda Guss.

- Nadwodnik

Geneza :
Francja, Hiszpania, Afryka Północna, Malta, Sycylia.
OPIS :
Roślina w formie rozety liściowej. Liście w kształcie wydłużonego owalu. Rozmnaża się poprzez podziemne rozłogi. Sporo rozgałęzień przeplata się wzajemnie tworząc gęsty dywan. Liście wykręcając na zewnątrz ustawiając się w poziomie co skutkuje, Iż z góry przybierają okrągły kształt. Aczkolwiek to są rośliny narastające w mocnym nasłonecznieniu to wykazują one jednak pewną tolerancję na zacienienie, bo w naturze regularnie rosną w cieniu roślinności przybrzeżnej. Pod koniec pory deszczowej roślinki zaczynają kwitnąć na różowo.
UPRAWA :
Rośnie dobrze w podłożu z mieszanki piasku albo drobnego żwiru i zwietrzałej gliny. Rośliny są wrażliwe na podskubywanie poprzez ryby roślinożerne. Oświetlenie jasne, musi ono przenikać do podłoża. Temp. wody 18-21°C bez szczególnych wymogów co do jej składu. Sadzimy rośliny rozmieszczając tak by tworzyły gęsty trawnik. Rośliny te mogą zapewnić dobra ochronę opadającej na dno ikrze przed pożarciem jej poprzez ryby.
.. Elatine hydropiper L.

- Nadwodnik naprzeciwlistny

Geneza :
Występuje w całej Europie od Hiszpanii i Włoch na Wyspach Brytyjskich i Skandynawii.Roślina objęta w Polsce ścisłą ohroną gatunkową
OPIS :
Wyglądem jest bardzo podobny do Elatine macropoda tylko ma delikatniejszy mechanizm korzeniowi i w odróżnieniu do niego może rozkwitać pod wodą.
Liście są małe, tak małe jak 1:10 wielkości Glossostigma elatinoides.
UPRAWA :
Jak na razie mało wiadomo co do konkretnych wymagań tego ekscytującego gatunku. Na pewno stanie się ulubionym gatunkiem do nanoakwariów. Temp. wody - 16 - 26°C; pH - 6,4 - 7; kH - 4 - 8°n
.. Elatine gussonei (Sommier) Brullo

- Nadwodnik

Geneza :
Bardzo rzadko wystepuje w naturze. W naturze gatunki z rodzaju Elatine rosną w pełnym zanurzeniu, płożąc się po błotnistym dnie, często rozgałęziając się i wypuszczając pary liści przypominających kształtem łyżeczkę.
OPIS :
Wyglądem bardzo podobna do innych gatunków z rodzaju elatine. W intensywnym nasłonecznieniu roślina przybiera czerwonawy odcień. W naturze nie trwa to jednak długo bo z nadejściem pory suchej naturalne skupiska roślin wysychają.
UPRAWA :
W akwarium wymaga intensywnego oświetlenia, żyznego podłożą, dobrze reaguje na nawożenie CO2. Regularnie zdarza się, Iż roślinki zaczynając żółknąć. Przeważnie powodem jest niedobór fosforu, należy wtedy podawać KH2PO4. W naturze to jest gatunek jednoroczny, roślinki obumierają po wydaniu nasion. W akwarium jednak, rosnąc w ciągłym zanurzeniu nie wykazuje on sezonowości. W dobrych uwarunkowaniach pokrywa błyskawicznie całe dno gęstym dywanem. Doskonała temp. leży w granicach od 20°C do25°C. Ponad 28°C roślinki zaczynają marnieć. Dlatego latem należy utrzymywać temperaturę poniżej 28°C.
.. Elatine triandra (Schkuhr)

- Nadwodnik trójpręcikowy

Geneza :
Gatunek kosmopolityczny
OPIS :
Wyglądem przypomina miniaturkę Hygrophilii polyspermy co wyraźnie odróżnia ją od innych gatunków. .
UPRAWA :
Nadwodniki gromadzą niewielkie rezerwy składników odżywczych co w razie niedoborów prowadzi do szybkiej Zgonu. Nie sprawia on problemów w zbiornikach przydzielonych do uprawy roślin o wysokich wymaganiach świetlnych i adekwatnie bogatym podłożu
Co znaczy Nadwodnik:
Porównanie Guss. - Nadwodnik Geneza : Francja, Hiszpania, Afryka Północna, Malta, Sycylia. OPIS : Roślina w formie rozety liściowej. Liście w kształcie wydłużonego owalu. Rozmnaża się poprzez podziemne nadwodnik naprzeciwlistny co znaczy.
Krzyżówka Nurzaniec Olbrzymi:
Dlaczego americana - Nurzaniec amerykański Geneza : Zasiedla Haiti, Wenezuelę i Japonię. W miejscu występowania zajmuje wody płytkie i nasłonecznione tworząc rozległe podwodne trawniki . Regularnie podaje się nadwodnik naprzeciwlistny krzyżówka.
Co to jest Nadwódka Jeziorna:
Jak lepiej lacustris (Schlechtendal) Nees - Nadwódka jeziorna Geneza : Szeroko rozprzestrzeniona w tropikalnej Ameryce. OPIS : Roślina spora ale ma słabo rozwinięty mechanizm korzeniowy. Łodygi długie, zdrew nadwodnik naprzeciwlistny co to jest.
Słownik Nadwódka Afrykańska:
Kiedy difformis (Linne fil.) Blume (1826) - Nadwódka zmienna SYNONIMY : Synema triflorum (Roxb. ex Nees) O.Kuntze,......................... Andonesma triflora,......................... Gardanthera triflora nadwodnik naprzeciwlistny słownik.
Czym jest Nurzaniec Amerykański:
Od czego zależy americana - Nurzaniec amerykański Geneza : Zasiedla Haiti, Wenezuelę i Japonię. W miejscu występowania zajmuje wody płytkie i nasłonecznione tworząc rozległe podwodne trawniki . Regularnie podaje się nadwodnik naprzeciwlistny czym jest.

Sadzenie nadwodnik naprzeciwlistny znaczenie w Uprawy i sadzenie N .