Co to znaczy żołędna ludwigia definicja.

Jak uprawiać Ludwigia żołędna definicja. Jak sadzić Ludwigia żołędna SYNONIMY : Ludwigia cylindrica.

Czy przydatne?

Roślina Ludwigia żołędna

Co znaczy LUDWIGIA ŻOŁĘDNA: Ludwigia glandulosa ('Perennis')
Walter (1788)

- Ludwigia żołędna

SYNONIMY :
Ludwigia cylindrica Elliot,......................... Ludwigia heterophylla Poiret,......................... Jussiaea brachycarpa Lamarck

Geneza :
Występuje w Ameryce Północnej w jej południowych stanach.
OPIS :
To jest typowo błotna roślina o atrakcyjnym wyglądzie, łodyżki ma stojące albo płożące się, regularnie rozgałęzione grubości 2 - 5 mm. Liście lancetowate na ogonku długości 3 - 11 cm szerokości 0,7 - 2 cm z wierzchu oliwkowo-zielone, zaczerwienione, od dołu winno-czerwone. Kwiatki maleńkie wyrastające z kącików liści.
UPRAWA :
Roślina trudna w uprawie akwariowej. Najpierw uprawy podwodnej rośnie wolno, jeśli tylko warunki się pogorszą, a więc słabe oświetlenie zmiana temp. albo brak nawożenia, to gubi liście i ginie kompletnie. Dla dobrego wzrostu istotne jest więc jasne oświetlenie, dawkowanie CO2 i temp. do 25°C. Ludwigia helminthorrhiza
(Martius) Hara (1953)

- Ludwigia
SYNONIMY :
Jussiaea hrlminthorrhiza Martius (1839),......................... Jussiaea natans Humbold & Bonpland,......................... Jussiaea natans var. emerysa Hassler

Geneza :
Od południowego Meksyku do Paragwaju.
OPIS :
Ścieląca się albo pełzająca, błotna roślina ukorzeniająca się w każdym węźle liściowym, z grubymi 4 - 5 mm i długimi 1 - 2 cm korzeniami. Łodyga długości powyżej 1 m. Liście rozmieszczone naprzemianlegle zbliżone do okrągłych o rozmiarach 2 - 4 cm, koloru jasno-zielonego, z podczerwienieniem. Kwiatki pojedyncze białe z przy podstawie żółtawe.
UPRAWA :
Roślina bardzo dekoracyjna, która sugerowana jest do uprawy w oranżeriach albo krótkotrwale w oczkach wodnych. W akwarium źle rośnie z racji na własne zapotrzebowanie na światło. W paludarium lubi miejsca ciepłe i dobrze oświetlone z niskim poziomem wody. Latem przy dobrym nasłonecznieniu, roślina wypuszcza silne łodygi, a liście zaczerwieniają się, rozwijają się również białe napowietrzne korzenie. Zimą gdy jest mniej światła roślina minimalizuje liczba odrostów.
Ludwigia inclinata (Linne fil.) Raven (1963)
- Ludwigia nachylona

SYNONIMY :
Jussiaea inclinata (1781)

Geneza :
Centralna i południowa Ameryka
OPIS :
Wodna albo błotna roślina. Nadwodne łodygi płożące się albo wznoszące się w dolnych węzłach ukorzenione. Nadwodne łodyżki lekko omszone, podwodne gładkie, grubości do 5 mm. Liście rozłożone naprzeciwlegle przy uprawie akwariowej albo okółkowo. Liście naprzeciwległe na ogonku 0,2 - 2 cm, podłużne do wąsko-odwrotnie-jajokształtnych, długości 1 - 5,5 cm, szerokości 0,3 - 1,5 cm. Czubek tępy, a podstawa liścia wąskoklinowata. Przy okółkowym rozłożeniu liści podwodna łodyga 3- 7 mm gruba. Grube łodygi z 8 - 12 liśćmi w okółku, blaszka liściowa podłużna 2 -4 cm długa , i szeroka 1 - 2,5 cm z zaostrzonym czubkiem. Nadwodna łodyga jasno-zielona podwodna w zależności od intensywności światła od oliwkowo-zielonej do różowej. Kwiaty pojedyncze przyliściowe żółtego koloru
UPRAWA :
Roślina preferująca miękka i kwaśna wodę. Dolne liście tej rośliny maja taki sam intensywnie czerwony kolor jak liście w pełnym oświetleniu. Pomimo ze roślina ta może rosnąć nawet przy umiarkowanym oświetleniu to pierwsze liście mogą wtedy robić się zielone. Tym samym kolor rosliny jest wskaźnikiem dobrej kondycji rośliny. Podłoże nie odgrywa większej roli przy wzroście tej rośliny. Możliwa uprawa nadwodna przy wysokiej wilgotności powietrza.
Ludwigia inclinata var. verticillata 'Cube'

- Ludwigia okółkowa

Geneza :
Wenezuela, Kuba
OPIS :
Wodna albo błotna roślina. Nadwodne łodygi płożące się albo wznoszące się w dolnych węzłach ukorzenione. Łodygi grubsze niż u formy podstawowej. Liście Liście podwodne do 12 w okółku, blaszka liściowa równowąska, całobrzega bez ząbkowania, długości do 4 cm i szerokości 2,5 mm, o czerwonym ubarwieniu w mocnym świetle. Kwiaty i owoce są produkowane jak u formy podstawowej.
UPRAWA :
Roślina wymagająca wiele składników odżywczych, idealny przyrost w miękkiej, bogatej w tlen wodzie przy świetle średnio intensywnym. Rozmnaża się poprzez sadzonki. Temp. doskonała wody 24 - 28°C, pH: 5,5 - 7,4
.. Ludwigia potamogeton (Micheli) H.Hara
- Ludwigia rdestowata

Geneza :
Rozprzestrzeniona jest w Brazylii.
OPIS :
Przy uprawie emersyjnej bardzo podobna jest do Hydrophila polysperma ale odróżnia się od niej czerwonobrązowymi łodygami. Mechanizm korzeniowy złożona jest z jednej wiazki cienkich, włóknistych korzeni. Pędy długie tworzące boczne odgałęzienia, maja liscie rozmieszczone naprzeciwlegle, lancetowate, zielone. Pod wodą liście są bardziej wydłuzone ze złocistym odcieniem i z dobrze widocznymi różowymi nerwami. W akwarium przy sprzyjających uwarunkowaniach, roslina wyrasta nad powierzchnie wody i tworzy mocne, powietrzne pędy z kwiatami. Kwiaty bardzo drobne o średnicy do 12 mm są jaskrawo-żólte.
UPRAWA :
Gatunek ten najlepiej pasuje do uprawy paludaryjnej. W akwarium można ją uprawiać okresowo. Gatunek ten nie lubi niskich temperatur wody i powietrza od 16°C. Woda w akwarium powinna być czysta, wzbogacana w tlen, a swiatło od umiarkowanego do jaskrawego lekko rozproszonego. W uwarunkowaniach akwariowych i paludaryjnych roślina rozmnaża się wegetatywnie poprzez podział łodygi.
.. Ludwigia pulvinaris Gilg
- Ludwigia poduszkopodobna

Geneza :
Rozpowszechniona w centralnej i południowej Afryce
OPIS :
To jest maleńka, pełzająca roślinka z dobrze rozwinietym ścielącym się kłączem, niosącym wielką liczba pędów. Liście jaskrawo zielone, jajowate, od spodu z czerwonym nalotem, mają długość do 1,2 cm i szerokość do 0,6 cm. Rozmnaża się wegetatywnie.
Ludwigia sedoides (Humbold & Bonpland) Hara (1953)
- Ludwigia kotewkopodobna

SYNONIMY :
Jussiaea sedoides Humb. & Bonpl. (1805),
..........................Jussiaea sedoides H.B.K. (1823)

Geneza :
Rozprzestrzeniona jest centralnej i południowej Ameryce.
OPIS :
Zwykle ścieląca się po powierzchni wody roślina z cienkimi łodygami, z korzonkami wyrastającymi z węzłów liściowych. Liście zgromadzone w rozetki, kształtu rąboidalnego, wielkości ok. 1 cm, na górze równe, od dołu omszone, koloru od zielonego do ciemno-czerwonego. Brzeg liścia w górnej części ząbkowany w dolnej równy. Kwiaty pojedyncze wielkości 2 cm, żółtego koloru.
UPRAWA :
Roślina bardzo podobna do Kotewki wodnej Trapa . Niezbyt pasuje do uprawy akwariowej. Najlepiej rośnie w ciepłym paludarium z intensywnym oświetleniem
Co znaczy Ludwigia Płożąca 'Rubin':
Porównanie Ludwigia repens Forster (1771) - Ludwigia płożąca SYNONIMY : Ludwigia natans Ell. (1821) Geneza : Rozprzestrzeniona w południowej części Ameryki Północnej i w Ameryce Środkowej OPIS : Gatunek ludwigia żołędna co znaczy.
Krzyżówka Limnobium Rozłogowe:
Dlaczego laevigatum (Willdenow) Heine (1968) - Limnobium rozłogowe SYNONIMY : Salvinia laevigata Willdenow (1810), ..........................Hydromystria laevigata (Willdenow) A.T. Hunziker ludwigia żołędna krzyżówka.
Co to jest Limnofilia Wodna:
Jak lepiej Roxburgh) Alston (1929) - Limnofilia wodna SYNONIMY : Cyrilla aquatica roxburgh (1798) Geneza : W naturze występuje w tropikalnych rejonach Azji, w Indiach, Bangladeszu i na Sri La ludwigia żołędna co to jest.
Słownik Lagarosyfon Madagaskarski:
Kiedy madagascariensis Caspary (1881) - Lagarosyfon madagaskarski SYNONIMY : Lagarosiphon densus Ridley Geneza : Rozpowszechniony jest na Madagaskarze, a do Europy został przywieziony w 1967 r ludwigia żołędna słownik.
Czym jest Limnobium Gąbczaste:
Od czego zależy Bosc) Steudel (1841) - Limnobium gąbczaste SYNONIMY : Hydrocharis spongia Bosc (1807), ..........................Limnobium bosci L.C. Richard, ..........................Hydrocharis cordifolia Nut ludwigia żołędna czym jest.

Sadzenie ludwigia żołędna znaczenie w Uprawy i sadzenie L .