Co to znaczy płożąca ludwigia definicja.

Jak uprawiać Ludwigia płożąca definicja. Jak sadzić SYNONIMY : Ludwigia natans Ell. (1821) Geneza.

Czy przydatne?

Roślina Ludwigia płożąca

Co znaczy LUDWIGIA PŁOŻĄCA: Ludwigia repens Forster (1771)

- Ludwigia płożąca

SYNONIMY : Ludwigia natans Ell. (1821)
Geneza :
Rozprzestrzeniona w południowej części Ameryki Północnej i w Ameryce Środkowej
OPIS :
Gatunek ten występuje w trzech formach: zielono listna, czerwono listna i meksykańska. Kształtem liści wszystkie są do siebie podobne i maja wymiary 2-4 cm długości i 1,8-3 cm szerokości, są szeroko lancetowate do okrągłych. Forma zielono listna ma liście i łodygi zielone jedynie uprawiane w paludarium mogą mieć przy mocnym oświetleniu łodygi i dolne części liści zaczerwienione. Forma czerwono listna ma liście koloru lekko brunatnego od dołu, od góry oliwkowozielone. Forma meksykańska nad woda ma łodygę i dolne strony liści koloru zielonego albo lekko brunatne. Górna strona liścia zawsze zielona. W uprawie podwodnej bardzo błyskawicznie rośnie wykładając się na powierzchni wody. Kwiaty mają maleńkie, jasnożółte płatki korony krótsze od działek kielicha.
UPRAWA :
Rośliny te są jedne z przeważnie spotykanych w akwariach i dość Proste w uprawie. Twardość wody nie odgrywa większego znaczenia, może być kwaśna jak i lekko zasadowa o temp. w granicach 18-30°C. Wymaga dobrego oświetlenia, lecz może również rosnąć w lekkim zacienieniu niezależnie od formy meksykańskiej. Roślina mająca pionowy przyrost żako się rozgałęzia. Rozmnażać ją możemy poprzez podział łodygi. Bardzo łatwo ją rozmnażać w uwarunkowaniach paludaryjnych, gdzie się rozgałęzia dość obficie.
.. Ludwigia ovalis - jest identyczna jak czerwona forma Ludwigi płożącej i może to być tylko nazwa handlowa tego gatunku.
Ludwigia repens 'Rubin'

- Ludwigia płożąca 'Rubin'

Geneza :
naturalny zasięg nieznany
OPIS :
Roślina łodygowa średniej wielkości. Liście podwodne na przemian albo naprzeciwległe, krótkoogonkowe, szeroko eliptyczne, długości do 4 cm i szerokości 3cm w intensywnym świetle rubinowe. Kwiaty tylko na pędach nadwodnych.
UPRAWA :
Dzięki bordowym liściom roślina bardzo imponująca. Wykazuje spore zapotrzebowanie na światło. Dobrze rośnie w odzie miękkiej jak i twardej. Rozmnażanie poprzez sadzonkowanie. Temp. wody 22 - 26°C, pH: 6,0 - 7,5
W handlu można spotkac jako: Ludwigia sp. 'Weinrot'
albo 'Rubin'
Co znaczy Lagarosyfon Delikatny:
Porównanie cordofanus Caspary (1858) - Lagarosyfon łagodny SYNONIMY : Udora cordofana Hochstetter Geneza : Występuje w tropikalnych rejonach Afryki (niezależnie od Gwinei i Konga), i na Madagaskarze ludwigia płożąca co znaczy.
Krzyżówka Lagenandra Thwaitesa:
Dlaczego Thwaitesii Engler - Lagenandra Thwaitesa Geneza : Rozprzestrzeniona na bagnach wyspy Sri Lanka. OPIS : Roślina posiada grube, pełzające kłącze, prostą i krótką łodygę. Liście posiada zielone, osadz ludwigia płożąca krzyżówka.
Co to jest Lileopsis Brazylijski:
Jak lepiej brasiliensis ..(Glazion) Affolter (1985) - Lileopsis brazylijski (Trawka brazylijska) SYNONIMY : Crantzia brasiliensis Glaziou (1909), ..........................Lilaeopsis carolinensis var. minor ludwigia płożąca co to jest.
Słownik Ludwigia Żołędna:
Kiedy Perennis') Walter (1788) - Ludwigia żołędna SYNONIMY : Ludwigia cylindrica Elliot,......................... Ludwigia heterophylla Poiret,......................... Jussiaea brachycarpa Lamarc ludwigia płożąca słownik.
Czym jest Ludwigia Skretnolistna:
Od czego zależy alternifolia L. - Ludwigia skrętolistna Geneza : Rozprzestrzeniona w stanach zjednoczonych ameryki od Pensylwanii do południowej Kalifornii rośnie jako roślina długoletnia. OPIS : Mechanizm korzenio ludwigia płożąca czym jest.

Sadzenie ludwigia płożąca znaczenie w Uprawy i sadzenie L .