Co to znaczy lśniątka zatokowa mini pelia definicja.

Jak uprawiać Lśniątka zatokowa (Mini pelia)- Riccardia chamedryfolia definicja. Jak sadzić.

Czy przydatne?

Roślina Lśniątka zatokowa (Mini pelia)- Riccardia chamedryfolia

Co znaczy Lśniątka zatokowa (Mini pelia)- Riccardia chamedryfolia: Monosolenium tenerum

- Pelia

SYNONIMY : Pellia endiviafolia
Geneza :
W naturze i występuje tylko w małych enklawach w Indiach, Chinach, Japonii, Tajwanie i najprawdopodobniej w Tajlandii.
OPIS :
Monosolenium tenerum jest wątrobowcem co znaczy, Iż nie ma liści. Zielona część rośliny przypominająca liście w rzeczywistości jest plechą, tworzy zielone, przypominające liście, struktury szerokie do 1cm, rozwidlające się co 1 - 1,5 cm. Jedną z fundamentalnych różnic w wyglądzie między tymi roślinami jest ich rozmiar - Monosolenium tenerum jest dziesięciokrotnie większe i tonie w wodzie. Kolor tej rośliny to ciemno zielony.
UPRAWA :
Ma bardzo skromne wymogi w dziedzinie warunków środowiskowych. Chociaż wątrobowiec ten jest dość kruchy i jego plecha łatwo się rozpada w okresie transportu i manipulacji, tak więc należy zachować specjalną ostrożność przy rozsadzaniu go w akwarium. Najwspanialszym metodą na rozpoczęcie uprawy tej roślinki jest doczepienie kawałka plechy dzięki żyłki do kamieni, korzeni czy innych przedmiotów albo kawałki plechy można powciskać między inne rośliny jak gatunki z rodzaju Eleocharis. W ten sposób uniknie się rozerwania plechy poprzez prąd wody. Roślina tworzy najlepsze kryjówki dla krewetek. Pasuje ona doskonale do przedniej i środkowej części zbiornika.
Dobrze rośnie w szerokim zakresie temperatur od 5°C do 30°C. W dobrych uwarunkowaniach, przy intensywnym oświetleniu i nawożeniu CO2, wytwarza spore ilości pęcherzyków tlenu, które są dobrze widoczne. W skrajnych uwarunkowaniach może to powodować odrywanie się części plechy i jej wypływanie na powierzchnię wody. Rozmnażać ją można poprzez podział plechy. Podobnie jak wgłębkę można ją przycinać jak żywopłot. Można ją uprawiać w terrariach, paludariach albo w plastikowych pudełkach na parapecie pod warunkiem, ze nie jest za gorąco

Sadzenie lśniątka zatokowa (mini pelia)- riccardia chamedryfolia znaczenie w Uprawy i sadzenie L .