Co to znaczy wonna limnofilia definicja.

Jak uprawiać Limnofilia wonna definicja. Jak sadzić Limnofilia pachnąca SYNONIMY : Ambulia.

Czy przydatne?

Roślina Limnofilia wonna

Co znaczy LIMNOFILIA WONNA: Limnophila aromatica (Lamarck)Merrill (1917)

- Limnofilia pachnąca

SYNONIMY : Ambulia aromatica Lam. (1783)
Geneza :
Południowo-wschodnia Azja, OPIS :
Roślina bagienna o wysokości 30 - 50 cm. Łodyga leżąca albo wznosząca się o grubości 2 - 5 mm, koloru od jasno-zielonego do lekko-fioletowego. Położenie liści naprzeciwległe, liście w połowie obejmują łodyżkę albo są w trójczłonowym okółku. Blaszka liściowa siedząca , nadwodna lancetowato-jajokształtna, podwodna wąskolancetowata, zaostrzona albo tępa długości 2 - 6,5 cm, szerokości 1 - 2,5 cm z wyraźnie piłkowanym brzegiem, z wierzchu od jasno do oliwkowo-zielonego koloru, pod wodą również czerwonawego, od spodu blado-zielone. Kwiaty zwykle pojedyncze, wyrastające z węzła liściowego na ogonku do 2 cm, koloru różowego do purpurowego.
UPRAWA : Roślina bardzo zmienna co do uprawy akwaryjnej. Do dobrego wzrostu zaleca się wysokiej intensywności oświetlenie, woda od miekkiej do średnio twardej o temp. 22 - 27°C. W sprzyjających uwarunkowaniach roślina ma bardzo spore przyrosty w krótkim czasie . Rozmnażanie najskuteczniejsze przez sadzonkowanie uciętych łodyżek. Wieczorem liście składają się do góry.
..
Limnophila aromaticoides Yang & Yen (1997)

- Limnofilia wonna

Geneza :
Tajwan, Japonia OPIS :
Roślina bagienna o przyjemnym zapachu. Łodyga płożąca się albo wzosząca, długości 40 cm i grubości ok. 3 mm. Nadwodne rozmieszczenie liści naprzeciwległe-krzyżowe, liście siedzące, czasami w potrójnym okółku. Blaszka liściowa lancetowata, długości 3 - 5 cm szerokości 1 - 2 cm z ostro zakończonym czubkiem, brzeg ząbkowany, z góry ciemno-zielona, łodyga i dolna strona liścia ma lekkie ciemno-czerwone zabarwienie. Podwodne liście zgromadzone w 3 - 8 częściowy okółek, wąskolancetowate, blaszka długości 3 - 4 cm, szerokości 0,3 - 0,8 cm, lekko ząbkowana, jasno-zielona. Kwiaty pojedyncze czasami potrójne na ogonku do 1,5 cm, koloru zwykle białego.
UPRAWA : Bardzo dobrze rośnie w jasnym miejscu akwarium. Woda średniej twardości, temp. doskonała 24 - 26°C, wskazane jest dozowanie dwutlenku węgla. Naziemne pędy mogą zimować przy temp. do 10°C . Rozmnaża się łatwo poprzez boczne odrosty. Przy uprawie naziemnej potrzebuje wilgotnego podłoża, zmieniając swój wygląd kwitnie latem
Co znaczy Ludwigia Skretnolistna:
Porównanie alternifolia L. - Ludwigia skrętolistna Geneza : Rozprzestrzeniona w stanach zjednoczonych ameryki od Pensylwanii do południowej Kalifornii rośnie jako roślina długoletnia. OPIS : Mechanizm korzenio limnofilia wonna co znaczy.
Krzyżówka Ludwigia Wąskolistna:
Dlaczego arcuata - Ludwigia wąskolistna Geneza : To jest krzyżówka o nieznanych naturalnych siedliskach, wiadomo Iż pochodzi z Florydy. OPIS : Nadwodne liście na łodydze płożącej się po podłożu są u limnofilia wonna krzyżówka.
Co to jest Lśniątka Zatokowa (Mini Pelia)- Riccardia Chamedryfolia:
Jak lepiej Monosolenium tenerum - Pelia SYNONIMY : Pellia endiviafolia Geneza : W naturze i występuje tylko w małych enklawach w Indiach, Chinach, Japonii, Tajwanie i najprawdopodobniej w Tajlandii. OPIS limnofilia wonna co to jest.
Słownik Ludwigia Pływająca:
Kiedy Ludwigia palustris (Linne) Elliot (1817) - Ludwigia błotna SYNONIMY : Isnardia palustris L. (1753) Geneza : Występuje w Eurazji, północna i centralna Ameryka, pólnocna Afryka, przywieziona do południo limnofilia wonna słownik.
Czym jest Limnofilia Indyjska:
Od czego zależy Linne) Druce (1914) - Limnofilia indyjska SYNONIMY : Hottonia indica Linne (1762) Geneza : Rozprzestrzeniona w zbiornikach wodnych tropikalnej i subtropikalnej Azji, Australii i w tr limnofilia wonna czym jest.

Sadzenie limnofilia wonna znaczenie w Uprawy i sadzenie L .