Co to znaczy kaczeniec błotna knieć definicja.

Jak uprawiać Knieć błotna, Kaczeniec definicja. Jak sadzić Geneza : Rozprzestrzeniona na bagnistych.

Czy przydatne?

Roślina Knieć błotna, Kaczeniec

Co znaczy Knieć błotna, Kaczeniec: Caltha palustris Linne

- Knieć błotna, kaczeniec

Geneza :
Rozprzestrzeniona na bagnistych miejscach prawie całej Europy Środkowej.
OPIS :
Roślina ma dobrze rozwinięty mechanizm korzeniowy, a osiąga do 25 cm wysokości. Łodyga jest pełzająca, zgięta, liście sztywne, zielone okrągławe dość grube. Roślina kwitnie wiosną-kwiecień, maj, może również powtórnie kwitnąć jesienią. Kwiaty pięciopłatkowe jaskrawo-złociste, z sporą ilością jaskrawożółtych pręcików.
UPRAWA :
Rozmnaża się dzięki podziału pędu i z nasion. Sadzonki zaleca się sadzić na wiosnę albo nareszcie lata. Prócz dziko rosnącego gatunku są hodowane odmiany wielkokwiatowe "Flore Pleno" i o kwiatach białych "Alba" Rośliny dobrze rosną w przybrzeżnej części zbiornika wodnego, na głębokości 5-15 cm, na odżywczej, gliniastej ziemi. Sugerowana do uprawy w sadzawkach ogrodowych bo jest odporna na mróz nawet do -20°C.
Caltha natans Pallas

- Knieć pływająca

Geneza :
Północna Azja i południowa część Ameryki Północnej
OPIS :
Łodyga do 45 cm długości, pływająca. Blaszki liściowe pływające, kształtu sercowato-nerkowatego, o długości 2–4 cm i szerokości 2,7–4 cm. Kwiaty białe do czerwonawych, dorastające do 1 cm średnicy. Kwitnie od czerwca do sierpnia. UPRAWA :
Rośnie w bagniskach, stawach i płytkich, wolno płynących strumieniach. Korzeni się na dnie, w wodzie nie głębszej niż 30 cm. Roślina rzadko uprawiana w naszych oczkach wodnych

Sadzenie Knieć błotna, Kaczeniec znaczenie w Uprawy i sadzenie K .