Co to znaczy helmsa grubosz definicja.

Jak uprawiać Grubosz Helmsa definicja. Jak sadzić Helmsa SYNONIMY : Tillaea helmsii Kirk (1899.

Czy przydatne?

Roślina Grubosz Helmsa

Co znaczy Grubosz Helmsa: Crassula helmsii (Kirk) Cockayne (1907)

- Grubosz Helmsa
SYNONIMY : Tillaea helmsii Kirk (1899),
..........................Tillaea recurva Hooker,
..........................Crassula recurva (Hooker) Ostenfeld,
..........................Bulliardia recurva Hooker

Geneza :
Szeroko rozprzestrzeniona w Australii i Nowej Zelandii. Rośnie tam w spokojnych płytkich wodach bagnisk i na brzegach rzek. Przywieziona 25 lat temu do Anglii aktualnie się rozprzestrzeniła wypierając rodzime gatunki. W przeciwieństwie do warunków australijskich rośnie i rozmnaża się dobrze w wodach z szybkim nurtem, a również w jeziorach na głębokości do trzech metrów.
OPIS :
Roślina długoletnia, błotna z pełzającymi , naziemnymi i stojącymi podwodnymi łodygami. Liście rozmieszczone naprzeciwlegle, siedzące. Blaszka liściowa od liniowej do lancetowatej, zaostrzona, mięsista u roślin nadwodnych 5 - 10 mm długości i 1 - 2 mm szerokości, podwodne do 15 mm długości i 0,5 - 1 mm szerokości, koloru jasnozielonego. Kwiaty o rozmiarach 3 - 4 mm na łodyżce 2 -3 mm, z czterema białymi trójkątnymi ok. 1 mm długości listkami.
UPRAWA :
Rzadko uprawiana roślina nadająca się do akwarium zimnowodnego. Można także go uprawiać w cieplejszej wodzie do 23°C, lecz poprzez krótki moment. Pasuje do obsadzenia przedniej części akwarium w miejscach dobrze oświetlonych. Podłoże i skład wody nie ma dużego wpływu na poprawną uprawę

Sadzenie Grubosz Helmsa znaczenie w Uprawy i sadzenie G .