Co to znaczy wełnta omszona bakopa definicja.

Jak uprawiać Bakopa omszona (wełnista) definicja. Jak sadzić Bakopa omszona (wełnista) SYNONIMY.

Czy przydatne?

Roślina Bakopa omszona (wełnista)

Co znaczy BAKOPA OMSZONA (WEŁNISTA): Bacopa lanigera (G. Don) Wettstein (1891)

- Bakopa omszona (wełnista)

SYNONIMY :
Bramia lonigera G. Don,..........................Herpestis lonigera Chamisso & Schlechtendal
Geneza :
Występuje w Brazylii.
OPIS :
Roślina posiada liście okrągławo-owalne o wymiarach 3 cm na 2,5 cm, jasnozielone z zaokrąglonym szczytem. Spód blaszki liściowej lekko owłosiony. Podstawa szeroka z której wychodzi 7 nerwów zielonych i rozgałęziających się. Szczególnie owłosiona jest łodyga jak i blaszka liściowa formy wyhodowanej emersyjnie
UPRAWA :
To jest roślina stwarzająca sporo problemów. Wymaga dobrego oświetlenia nawet do 1 W na litr. Powinna być sadzona w odstępach by światło docierało do wszystkich partii. Temp. wody powinna wynosić 20-24°C, bo jest wrażliwa na wysoką temperaturę. Woda o twardości 6-10°N, pH 6,0-7,0. Wskazane jest dozowanie dwutlenku węgla i regularne nawożenie preparatami żelazowymi. Rozmnaża się poprzez sadzonki, które długo się ukorzeniają i wolno rosną
Definicja Bakopa Okółkowa:
Co to jest Bacopa myriophylloides (Bentham) Wettstein (1891) - Bakopa okółkowa SYNONIMY : Herpestis myriophylloides Bentham (1846), Geneza : Szeroko rozprzestrzeniona na bagnach i w innych zbiornikach ze stojąc bakopa omszona (wełnista) co to jest.
Definicja Bakopa Drobnolistna (Moniera):
Co to jest Linne) Pennell (1946) - Bakopa drobnolistna (Moniera) SYNONIMY : Lysimachia monnieri Linne (1756), ..........................Gratiola monnieri L., ..........................Gratiola monniera L bakopa omszona (wełnista) definicja.
Definicja Blyksa Japońska:
Co to jest Blyxa japonica (Miquel) Ascheron & Gürke (1889) - Blyxa japońska SYNONIMY : Hidrilla japonica Miquel (1866) Geneza : Rozprzestrzeniona w zbiornikach wodnych i bagiennych miejscach Chin, Korei, Jap bakopa omszona (wełnista) co znaczy.
Definicja Blyksa Auberta:
Co to jest Richard (1814) - Blyksa Auberta SYNONIMY : Uważane jest Iż Blyxa aubertii ma dwie odmiany Blyxa aubertii var. aubertii i Blyxa aubertii var. echinosperma. W lieraturze można spotkać rów bakopa omszona (wełnista) słownik.
Definicja Blepharostoma Trichophyllum:
Co to jest Spiky Moss - Mech ciernisty OPIS : Posiada zielone gałązki dosyć rzadko ułożone i wystające ze zwartej kępki. Nazwa Spiky sugeruje Iż jest kolczasty, ciernisty. Posiada blaszki liściowe gęściej bakopa omszona (wełnista) znaczenie.

Sadzenie bakopa omszona (wełnista) znaczenie w Uprawy i sadzenie B .