Co to znaczy bakopa okrągłoltna bacopa definicja.

Jak uprawiać Bakopa okrągłolistna- Bacopa rotundifolia definicja. Jak sadzić okrągłolistna Geneza.

Czy przydatne?

Roślina Bakopa okrągłolistna- Bacopa rotundifolia

Co znaczy BAKOPA OKRĄGŁOLISTNA- BACOPA ROTUNDIFOLIA: Bacopa rotundifolia (Michx.) Wettstein

- Bakopa okrągłolistna

Geneza :
Występuje w południowych obszarach Ameryki Północnej.
OPIS :
Roślina słabo przystosowuje się do życia pod wodą. Liście posiada okrągławe o wymiarach 3 cm długości i 2,5 cm szerokości. Podstawa blaszki liściowej obejmuje łodygę. Liście rozmieszczone są parami, naprzeciwlegle, a ich spód jak i łodyga są owłosione.
UPRAWA :
Istotnym faktorem dobrego wzrostu jest światło o natężeniu 0,7-1 W na litr wody. Wymaga częstego nawożenia preparatami żelazowymi. Przy sadzeniu należy zwracać uwagę na łagodną łodygę, bo przy silniejszym ucisku łatwo ulega uszkodzeniu, a z powodu gniciu. Podłoże powinno być luźne, o średniej granulacji z dodatkiem starej, zwietrzałej gliny. Wymaga wody o twardości 2-10°N i pH 6,0-7,2 o temp. 22-26°C. Rozmnażanie poprzez sadzonki.
..
Bacopa reflexa (Bentham) Edwall (1897)
- Bakopa odwrócona
SYNONIMY : Herpestis reflexa Benth. (1846)
Geneza :
Rozprzestrzeniona na zachodzie Indii, w tropikalnym pasie Ameryki Północnej.
OPIS :
Jest bardzo podobna do gatunku Myriophyllum jednak z racji na budowę kwiatów należy do gatunku Bacopa. Łodygi posiada długie do 50 cm, okrągłe grubości 2 mm, rozgałęzione, koloru od oliwkowo-zielonego do ciemno-czerwonego. Liście rozmieszczone w oddzielnych okółkach i rozczłonkowane na wąskie przedmioty. Roślina po osiągnięciu powierzchni wody rozkwita, niosąc różowo-liliowe kwiaty.
UPRAWA :
Roślina dotychczas bardzo niewiele znana i nie uprawiana w akwarium. Temp. w granicach 23-27°C, oświetlenie umiarkowane do jaskrawego
Co znaczy Barklaja Długolistna:
Porównanie longifolia Wallich (1827) - Barklaja długolistna SYNONIMY : Hydrostemma longifolium (Wallich) Mabberley,......................... Barclaya pierreana Gagnepain, ..........................Barclaya bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia co znaczy.
Krzyżówka Blyksa Kolczastonasienna:
Dlaczego Clarke) Hooker - Blyxa kolczastonasienna Geneza : Pochodzi z Indii, Chin, Japonii, tropikalnej Australii. Można ją spotkać również na bagnach wyspy Sri Lanka. OPIS : Roślina jednoroczna z d bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia krzyżówka.
Co to jest Bolbitis Hendelota:
Jak lepiej Bory ex Fee) A.H.Alston (1934) - Bolbitis Heudelota SYNONIMY : W roku 1845 gatunek ten został opisany poprzez Fee jako Gymnopteris heudelotii , a w 1934 Alston przeniósł go do rodzaju B bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia co to jest.
Słownik Barklaja Motleya:
Kiedy Barclaya motleyi Hooker filius (1862) - Barklaja Motleya SYNONIMY : Hydrostemma motleyi (Wall.) Mabberley, Geneza : Rozprzestrzeniona w zbiornikach wodnych Malajów i Sumatry. OPIS : Kłącze i k bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia słownik.
Czym jest Bakopa Madagaskarska:
Od czego zależy Bacopa madagaskariensis (Bentham) Pennell (1946) - Bakopa madagaskarska SYNONIMY : Herpestis madagaskariensis (1836), Geneza : Rośnie na Madagaskarze w strumieniach albo małych jeziorach i stawach w bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia czym jest.

Sadzenie bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia znaczenie w Uprawy i sadzenie B .