Co to znaczy bakopa okrągłoltna bacopa definicja.

Jak uprawiać Bakopa okrągłolistna- Bacopa rotundifolia definicja. Jak sadzić okrągłolistna Geneza.

Czy przydatne?

Roślina Bakopa okrągłolistna- Bacopa rotundifolia

Co znaczy Bakopa okrągłolistna- Bacopa rotundifolia: Bacopa rotundifolia (Michx.) Wettstein

- Bakopa okrągłolistna

Geneza :
Występuje w południowych obszarach Ameryki Północnej.
OPIS :
Roślina słabo przystosowuje się do życia pod wodą. Liście posiada okrągławe o wymiarach 3 cm długości i 2,5 cm szerokości. Podstawa blaszki liściowej obejmuje łodygę. Liście rozmieszczone są parami, naprzeciwlegle, a ich spód jak i łodyga są owłosione.
UPRAWA :
Istotnym faktorem dobrego wzrostu jest światło o natężeniu 0,7-1 W na litr wody. Wymaga częstego nawożenia preparatami żelazowymi. Przy sadzeniu należy zwracać uwagę na łagodną łodygę, bo przy silniejszym ucisku łatwo ulega uszkodzeniu, a z powodu gniciu. Podłoże powinno być luźne, o średniej granulacji z dodatkiem starej, zwietrzałej gliny. Wymaga wody o twardości 2-10°N i pH 6,0-7,2 o temp. 22-26°C. Rozmnażanie poprzez sadzonki.
..
Bacopa reflexa (Bentham) Edwall (1897)
- Bakopa odwrócona
SYNONIMY : Herpestis reflexa Benth. (1846)
Geneza :
Rozprzestrzeniona na zachodzie Indii, w tropikalnym pasie Ameryki Północnej.
OPIS :
Jest bardzo podobna do gatunku Myriophyllum jednak z racji na budowę kwiatów należy do gatunku Bacopa. Łodygi posiada długie do 50 cm, okrągłe grubości 2 mm, rozgałęzione, koloru od oliwkowo-zielonego do ciemno-czerwonego. Liście rozmieszczone w oddzielnych okółkach i rozczłonkowane na wąskie przedmioty. Roślina po osiągnięciu powierzchni wody rozkwita, niosąc różowo-liliowe kwiaty.
UPRAWA :
Roślina dotychczas bardzo niewiele znana i nie uprawiana w akwarium. Temp. w granicach 23-27°C, oświetlenie umiarkowane do jaskrawego

Sadzenie bakopa okrągłolistna- bacopa rotundifolia znaczenie w Uprawy i sadzenie B .