Co to znaczy madagaskarska bakopa definicja.

Jak uprawiać Bakopa madagaskarska definicja. Jak sadzić Bakopa madagaskarska SYNONIMY : Herpestis.

Czy przydatne?

Roślina Bakopa madagaskarska

Co znaczy Bakopa madagaskarska: Bacopa madagaskariensis (Bentham) Pennell (1946)

- Bakopa madagaskarska

SYNONIMY :
Herpestis madagaskariensis (1836),
Geneza :
Rośnie na Madagaskarze w strumieniach albo małych jeziorach i stawach w stanie zanurzonym albo półzanurzonym wzdłuż brzegów zbiorników wodnych. Wody są ubogie w minerały z piaszczystym gruntem a czasami z podłożem składającym się z warstwy ilastej albo torfowej.
OPIS :
Roślina ze ścielącymi albo wznoszącymi się, słabo rozwidlającymi łodygami o grubości do 4 mm i długości do 1 m. Liście częściowo siedzące na łodyżce rozmieszczone naprzeciwlegle. Blaszka liściowa od kształtu lancetowatego do wąsko-jajowatego długa 1-3 cm i szeroka 0,5 - 1,3 cm, koloru jasnozielonego. Czubek liścia tępy albo zaostrzony, a brzeg lekko pomarszczony jak u Bakopy karbowanej. Kwiaty pojedyncze na łodyżce do 2 cm koloru fioletowego.
UPRAWA :
Rośnie dobrze w akwarium jak i w paludarium. Pasuje do obsadzenia pierwszego jak i środkowego planu akwarium. Oświetlenie od średniej do silnej intensywności. Światło jest jednym z warunków dobrego wzrostu, przy słabym oświetleniu roślina ma małe przyrosty i zaczynają opadać dolne listki. Lubi miękką albo średnio twardej wodę o odczynie lekko kwaśnym. Jako grunt wystarczy przemyty żwir albo piasek. Woda o temp. 24 - 28°C

Sadzenie bakopa madagaskarska znaczenie w Uprawy i sadzenie B .