Co to znaczy ząbkowana karbowana bakopa definicja.

Jak uprawiać Bakopa karbowana (ząbkowana) definicja. Jak sadzić karbowana SYNONIMY : Herpestis.

Czy przydatne?

Roślina Bakopa karbowana (ząbkowana)

Co znaczy BAKOPA KARBOWANA (ZĄBKOWANA): Bacopa crenata (Beauvois) Hepper(1960)

- Bakopa karbowana

SYNONIMY :
Herpestis crenata Beauvois (1819),..........................Herpestis calycina Bentham,......................... Herpestis thonningii Bentham,......................... Bacopa calycina Engler ex De Wildeman,......................... Monniera calycina Hiern
Geneza :
Występuje w Tanzanii, na Madagaskarze i w Afryce zachodniej.
OPIS :
Roślina dorasta do 10-20 cm wysokości. Na łodydze osadzone są naprzemianlegle, krzyżowo po dwa czasami występują w okółku po3-4 liście nie mniej jednak te dodatkowe są zwykle mniejsze. Liście są jasnozielone, siedzące, jajowate do lancetowatych, osiągające w naturze 6 cm długości i 2 cm szerokości. Szczyt blaszki liściowej jest zaokrąglony, nerw środkowy wyraźny, a brzegi ząbkowane. Kwiaty barwy białej do lekko różowej.
UPRAWA :
Roślinę najlepiej uprawiać w wodzie o temp. 23-28°C, średnio twardej ok. 10-15°N, kwasowo obojętnej pH 7. Oświetlenie intensywne mimo to nie rozmnaża się w akwarium dość błyskawicznie. Potrzebuje bogatego w substancje pokarmowe podłoże. Łatwiej rozmnaża się w paludarium z podzielonych sadzonek pędowych, a młode rośliny błyskawicznie aklimatyzują się po przeniesieniu do akwarium
Co znaczy Bolbitis Hendelota:
Porównanie Bory ex Fee) A.H.Alston (1934) - Bolbitis Heudelota SYNONIMY : W roku 1845 gatunek ten został opisany poprzez Fee jako Gymnopteris heudelotii , a w 1934 Alston przeniósł go do rodzaju B bakopa karbowana (ząbkowana) co znaczy.
Krzyżówka Barklaja Motleya:
Dlaczego Barclaya motleyi Hooker filius (1862) - Barklaja Motleya SYNONIMY : Hydrostemma motleyi (Wall.) Mabberley, Geneza : Rozprzestrzeniona w zbiornikach wodnych Malajów i Sumatry. OPIS : Kłącze i k bakopa karbowana (ząbkowana) krzyżówka.
Co to jest Blyksa Japońska:
Jak lepiej Blyxa japonica (Miquel) Ascheron & Gürke (1889) - Blyxa japońska SYNONIMY : Hidrilla japonica Miquel (1866) Geneza : Rozprzestrzeniona w zbiornikach wodnych i bagiennych miejscach Chin, Korei, Jap bakopa karbowana (ząbkowana) co to jest.
Słownik Bakopa Madagaskarska:
Kiedy Bacopa madagaskariensis (Bentham) Pennell (1946) - Bakopa madagaskarska SYNONIMY : Herpestis madagaskariensis (1836), Geneza : Rośnie na Madagaskarze w strumieniach albo małych jeziorach i stawach w bakopa karbowana (ząbkowana) słownik.
Czym jest Blyksa Kolczastonasienna:
Od czego zależy Clarke) Hooker - Blyxa kolczastonasienna Geneza : Pochodzi z Indii, Chin, Japonii, tropikalnej Australii. Można ją spotkać również na bagnach wyspy Sri Lanka. OPIS : Roślina jednoroczna z d bakopa karbowana (ząbkowana) czym jest.

Sadzenie bakopa karbowana (ząbkowana) znaczenie w Uprawy i sadzenie B .