Co to znaczy moniera drobnoltna bakopa definicja.

Jak uprawiać Bakopa drobnolistna (moniera) definicja. Jak sadzić drobnolistna (Moniera) SYNONIMY.

Czy przydatne?

Roślina Bakopa drobnolistna (moniera)

Co znaczy BAKOPA DROBNOLISTNA (MONIERA): Bacopa monnieri (Linne) Pennell (1946)

- Bakopa drobnolistna (Moniera)

SYNONIMY :
Lysimachia monnieri Linne (1756),
..........................Gratiola monnieri L.,
..........................Gratiola monniera L.,
..........................Herpestismonniera Kunth,
..........................Bacopa monniera Wettstein

Geneza :
Rośnie w zabagnionych terenach w pół zanurzonym stanie na obszarach tropikalnych i subtropikalnych Afryki, Azji, Europy i Ameryki.
OPIS :
Mechanizm korzeniowy słabo rozwinięty. Łodyga długa, stojąca, okrągła, nierozgałęziona z liśćmi osadzonymi parami naprzeciwlegle. Liście jaskrawozielone, owalne, mięsiste o długości 1-1,5 cm i szerokości 0,5-1 cm, zwężające się ku podstawie lecz nie obejmujące łodygi. Łodyga rosnąca nad wodą nie jest owłosiona i wykształca kwiaty różowe do słabo fioletowych.
UPRAWA :
Wymaga oświetlenia słabego albo miejsc zacienionych, przy silnym błyskawicznie pokrywa się glonami. Woda powinna być o twardości 4-14°N, pH 6,0-7,7 i temp. 23-28°C. Jest tolerancyjna co do jakości podłoża, jednak źle reaguje na wodę o dużej zawartości substancji organicznych czyli pożądana jest okresowo częściowa zamiana wody. Rozmnaża się wegetatywnie. Dobrze rośnie w uwarunkowaniach błotnych i sugerowana jest szczególnie do paludarium
Co znaczy Brzeżyca Jednokwiatowa:
Porównanie L.) Ascherson - Brzeżyca jednokwiatowa Geneza : Rozpowszechniona jest w Europie i należy do roślin bagiennych. OPIS : Mechanizm korzeniowy ma słabo rozwinięty. Liście przykorzeniowe, obszerne bakopa drobnolistna (moniera) co znaczy.
Krzyżówka Bakopa Madagaskarska:
Dlaczego Bacopa madagaskariensis (Bentham) Pennell (1946) - Bakopa madagaskarska SYNONIMY : Herpestis madagaskariensis (1836), Geneza : Rośnie na Madagaskarze w strumieniach albo małych jeziorach i stawach w bakopa drobnolistna (moniera) krzyżówka.
Co to jest Blepharostoma Trichophyllum:
Jak lepiej Spiky Moss - Mech ciernisty OPIS : Posiada zielone gałązki dosyć rzadko ułożone i wystające ze zwartej kępki. Nazwa Spiky sugeruje Iż jest kolczasty, ciernisty. Posiada blaszki liściowe gęściej bakopa drobnolistna (moniera) co to jest.
Słownik Barklaja Długolistna:
Kiedy longifolia Wallich (1827) - Barklaja długolistna SYNONIMY : Hydrostemma longifolium (Wallich) Mabberley,......................... Barclaya pierreana Gagnepain, ..........................Barclaya bakopa drobnolistna (moniera) słownik.
Czym jest Blyksa Auberta:
Od czego zależy Richard (1814) - Blyksa Auberta SYNONIMY : Uważane jest Iż Blyxa aubertii ma dwie odmiany Blyxa aubertii var. aubertii i Blyxa aubertii var. echinosperma. W lieraturze można spotkać rów bakopa drobnolistna (moniera) czym jest.

Sadzenie bakopa drobnolistna (moniera) znaczenie w Uprawy i sadzenie B .