Co to znaczy wysmukła amania definicja.

Jak uprawiać Amania wysmukła definicja. Jak sadzić Amania wysmukła SYNONIMY : Ammania diffusa Hiern.

Czy przydatne?

Roślina Amania wysmukła

Co znaczy AMANIA WYSMUKŁA: Ammania gracilis
Guillemin et Perrottet (1833)


- Amania wysmukła

SYNONIMY :
Ammania diffusa Hiern non Wildenow

Geneza :
Pochodzi z Afryki Zachodniej z Senegalu i Gambii gdzie rośnie w piaskowym gruncie na brzegach rzek w wilgotnych miejscach.
OPIS :
Łodyga dorastająca do 60 cm, rozgałęziająca się, w przekroju raczej czworokątna o grubości do 5 mm. Liście na łodydze siedzące, bezogonkowe, naprzeciwległe osiągające 8 cm długości i 0,8 cm szerokości. Blaszka liściowa w kształcie lancetowatym, z ostro zakończonym czubkiem i zaokrąglonej podstawie. Kolor liści jest zmienny w zależności od ilości oświetlenia od zielonego do niemal czerwonego. Liście roślin wyhodowanych w paludarium są odwrotnie lancetowate i zielonego koloru. Kwiaty niewielkie o średnicy 8 mm osadzone na szypułkach 2 mm długości. kwiatostan wierzchotkowy złożona jest z 3-7 kwiatów wyrastając w katach liści. Kwiat posiada 4-8 pręcików i jeden słupek, płatki koloru różowo-czerwonego. Owoc w formie czerwonawej torebki z nasionami w formie ziarenek.
UPRAWA :
Do udanej uprawy potrzeba wody miękkiej do średnio twardej 5-15°N, lekko kwaśnej albo obojętnej pH 6,2-7,0, o temp. 22-28°C. Oświetlenie powinno być dość silne bo przy słabym zielenieje a wymiary jej są mniejsze. Bonus nawozów żelazowych i dozowanie dwutlenku węgla ma wpływ na intensywność wybarwiania i prędkość wzrostu. Rozmnaża się wegetatywnie wypuszczając w dobrych uwarunkowaniach nowe pędy przybyszowe z okółków liściowych z pędu znajdującego się blisko podłoża i ukorzeniającego się. Można tez rozmnażać roślinę poprzez odcięcie pędu i zasadzenie go w podłożu. Ze starego obciętego pędu wyrastają zazwyczaj dwa do trzech nowych pędów. W otwartych zbiornikach nie przycinana wyrasta powyżej lustro wody i wtedy także zakwita
Co znaczy Amania Senegalska:
Porównanie senegalensis Lamarck (1791) - Amania senegalska SYNONIMY : Ammania diffusa Willdenow, ......................... Ammania filiformis De Candole, ......................... Ammania salsuginosa Guillemin amania wysmukła co znaczy.
Krzyżówka Alternatera Reineka Czerwona I Zielona:
Dlaczego reineckii J.H.Briguet (1899) - Alternatera Reineka SYNONIMY : Achyranthes reineckii Standley Geneza : Rozprzestrzeniona w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej. Typowymi miejscami por amania wysmukła krzyżówka.
Co to jest Alternatera Reineka Bordowa:
Jak lepiej reineckii J.H.Briguet (1899) - Alternatera Reineka SYNONIMY : Achyranthes reineckii Standley Geneza : Rozprzestrzeniona w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej. Typowymi miejscami por amania wysmukła co to jest.
Słownik Anubias Pynaerta:
Kiedy de Wildeman (1910) - Anubias Pynaerta Geneza : Kamerun, Gabon, Kongo, Zair. Roślina rośnie na cienistych miejscach na brzegach wolno płynących strumieni i rzek. OPIS : Roślina błotna z pełz amania wysmukła słownik.
Czym jest Anubias Afzela:
Od czego zależy Schott (1857) - Anubias Afzela Geneza : Rozprzestrzeniona jest w tropikalnych lasach, na bagnach, brzegach małych rzek, strumieni i w zabagnionych miejscach Sierra Leone i południowo-zachodni amania wysmukła czym jest.

Sadzenie amania wysmukła znaczenie w Uprawy i sadzenie A .