Co to znaczy bzowa reineka alternatera definicja.

Jak uprawiać Alternatera Reineka bzowa definicja. Jak sadzić Alternatera Reineka SYNONIMY.

Czy przydatne?

Roślina Alternatera Reineka bzowa

Co znaczy ALTERNATERA REINEKA BZOWA: Alternanthera reineckii J.H.Briguet (1899)

- Alternatera Reineka
SYNONIMY : Achyranthes reineckii Standley
Geneza :
Rozprzestrzeniona w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej. Typowymi miejscami porastania są bagna i brzegi rzek i jezior.
OPIS :
To jest roślina bagienna mocno się rozrastająca, znosząca okresowe zatopienie. Mechanizm korzeniowy posiada wiązkowy z cienkimi łagodnymi korzeniami. Łodygi łatwe, stojące, długie do 30 cm i okrągłe, koloru czerwonego. Liście rozmieszczone naprzeciwlegle krzyżowo, są łatwe, długości do 4 cm i szerokości do 1,5 cm,
szeroko lancetowate z tępo zakończonym czubkiem, przy podstawie zwężające się, półsiedzące albo na bardzo krótkich ogonkach. Górna strona liścia od oliwkowozielonej do ciemnobrązowej rzadko czerwonawe, spód bladozielony albo czerwono malinowy z pierzastym unerwieniem. Na pędach nadwodnych tworzą się maleńkie białe kwiatki, w kącikach liści. Kwiaty zgromadzone w ekipy 1-5 z czterema płatkami w koronie.
UPRAWA :
Roślina dobrze rośnie w tropikalnej oranżerii przy temp. wody i powietrza 20-25°C. Można ją uprawiać w akwarium mającym niski poziom wody i w półzanurzonym stanie. By roślina mogła rosnąć pod wodą, nie chorując poprzez przynajmniej rok, aklimatyzuje się ją zanurzając młodą roślinę na dłuższy czas. W głębi wody rośnie bez pośpiechu ale jest bardzo dekoracyjna. ?Xadną czerwonawą barwę liści uzyskujemy zwiększając intensywność i czas oświetlenia. Jeśli dolne liście przy zdrowej górnej części podgniwają, oznacza się Iż mają niewiele światła. Tylko przy odpowiedniej intensywności światła górne strony liści uzyskają odpowiednie różowe ubarwienie. Roślina łatwo rozmnaża się poprzez podział pędów, wyrastających od podstawy korzenia, i z liścia. Do wysadzania i ukorzeniania się rekomendowany jest drobnoziarniste dobrbrze wzbogacone podłoze.Młode rośliny zaleca się hodować w uwarunkowaniach bagiennych i dopiero po ukorzenieniu się i wytworzeniu liści przenieść do akwarium. Aktualnie rzadko spotyka się jej dziką formę, z kolei masowo rozmnażane są i
wprowadzane do handlu bardzo barwne sztucznie wyselekcjonowane formy hodowlane.
Alternanthera reineckii 'Lila' - Alternatera Reineka bzowa W handlu występuje pod wieloma nazwami: Alternanthera "lilacina", Telanthera "lilacina",
Alternanthera reineckii
'Purple' OPIS :
Jest rośliną bagienna, która z powodzeniem może rosnąć pod wodą. Posiada słabo rozwinięty mechanizm korzeniowy, składający się z jednej wiązki cienkich, łagodnych korzeni. Łodyga prosta, okrągła brązowo fioletowa na której osadzone są naprzeciwlegle na krótkich ogonkach lancetowate liście, o wymiarach 7,5 x 1,5 cm Podwodne formy liści dorastają do 9,5 x 3,5 cm. Górna powierzchnia blaszek liściowych o czerwonobrązowym zabarwieniu, spodnia strona od liliowej przez fioletową do ciemnoczerwonej. Od spodu dobrze widoczne unerwienie. Brzegi liści nigdy nie są pofałdowane. UPRAWA : Wymagająca i nawet w dobrych uwarunkowaniach wolno rosnąca, bardziej światłolubna niż inne odmiany. By utrzymać żywe ubarwienie wymaga odpowiedniej intensywności oświetlenia. Międzywęźla są wtedy bardzo skrócone i nie ma potrzeby rośliny regularnie przycinać. Roślinę można sadzić więc w ekipie nawet na przednim planie. Przy słabszym oświetleniu międzywęźla się wyciągają i w takiej sytuacji lepiej roślinę posadzić na tylnym planie akwarium. Podłoże powinno być dosyć bogate. W międzywęźlach tworzy się mnóstwo małych korzonków i tak jak korzenie w gruncie służą do pobierania składników pokarmowych z wody, dlatego nie powinno się ich usuwać. Woda powinna być dość miękka do średnio twardej. Potrzeba zasilania CO2, bo w przeciwnym razie na liściach odkłada się wapń w formie białego nalotu. Rozmnaża się poprzez sadzonkowanie.
Alternanthera reineckii 'Red' i 'Green' - Alternatera Reineka czerwona i zielona Obie formy roslin odróżniaja się od siebie tylko kolorem podwodnych liści.
Nadwodne liscie na ogonkach do 9 mm, lancetowate, zaostrzone długosci 6,5 cm i1 - 1,4 cm szerokosci, koloru od góry zielono-oliwkowego a od dołu białawo - zielonego. Podwodne blaszki lisciowe o rozmiarach 10 x 1,8 cm, brzegilekko pofałdowane. Forma czerwona ma liscie od góry od czerwonych do bordowych, forma zielona ma liscie od oliwkowo-zielonych do do lekko czerwonawych ale nigdy nie są soczyscie czerwone
UPRAWA :
Obie formy błyskawicznie rosną w sprzyjających uwarunkowaniach i odpowiednim naworzeniu. Twardość wody do ich rozwoju nie ma większego znaczenia, powinna być jednak lekko kwaśna. Podłoże bogate, najlepiej gruboziarnisty piasek
albo drobny żwirek. Wskazane zasilanie CO2
W uwarunkowaniach akwariowych rozmnaża się prze podział pędów. By uzyskać więcej roślin najlepiej wierzchołek rośliny odciąć i wsadzić do gruntu. Pozostawiona część po pewnym czasie wypuści mnóstwo bocznych pędów
Alternanthera reineckii 'Rosa' - Alternatera Reineka różowa Inne nazwy handlowe:
Alternanthera rosaefolia
Alternanthera 'Pink'
OPIS :
Łodyga pionowa do 60 cm wysokosci. Liście nadwodne posiada lancetowate o długości 10 cm i szerokości 3 cm koloru na górze oliwkowo-zielonego od dołu białawo-zielonego, ułożone naprzeciwlegle na rozgałęziających się łodygach. Liście podwodne o wymiarach 10,5 x 3,5 cm koloru ciemnoczerwonego od góry i różowego od dołu. Krawędź liścia silnie pofalowana. UPRAWA : Największa i najbujniejsza odmiana.
Gatunek wymagający wyjątkowo silnego oświetlenia i bogatego gruntu. Dobrze rośnie w miękkiej jak i twardej wodzie, preferuje lekko kwaśne środowisko. Może rosnąć wynurzona przy temp. wody i powietrza 22-28°C w podłożu nawet ze zwykłego wypłukanego żwiru. Nie należy sadzić roślin zbyt gęsto bo z braku światła błyskawicznie tracą dolne liście. Rozmnażanie poprzez oddzielanie rozmnóżek o długości ok. 20 cm i wsadzenie w żwirze na głębokość co najmniej 5 cm obrywając dolne liście. Kwitnie tylko w formie nadwodnej.
Alternanthera reineckii splendida - Alternatera Reineka bordowa Jest odmiana hodowlana o wybarwieniu w najwyższym stopniu czerwono fioletowym łodyg i liści z obu stron
Co znaczy Amania Senegalska:
Porównanie senegalensis Lamarck (1791) - Amania senegalska SYNONIMY : Ammania diffusa Willdenow, ......................... Ammania filiformis De Candole, ......................... Ammania salsuginosa Guillemin alternatera reineka bzowa co znaczy.
Krzyżówka Amania Wysmukła:
Dlaczego Ammania gracilis Guillemin et Perrottet (1833) - Amania wysmukła SYNONIMY : Ammania diffusa Hiern non Wildenow Geneza : Pochodzi z Afryki Zachodniej z Senegalu i Gambii gdzie rośnie w piaskowym grunci alternatera reineka bzowa krzyżówka.
Co to jest Azola Afrykańska:
Jak lepiej Brown (1810) - Azola afrykańska SYNONIMY : Azolla imbricata (Roxburgh) Nakai,..........................Azolla africana Desvaux, Geneza : Rozpowszechniona w zbiornikach wodnych Austral alternatera reineka bzowa co to jest.
Słownik Apalante:
Kiedy Apalanthe granatensis (Humboldt & Bonpland) J.E. Planschon (1848) - Apalanta SYNONIMY : Elodea granatensis Humboldt & Bonpland (1813), Geneza : Tropiki południowej Ameryki OPIS : ?agodna, wodn alternatera reineka bzowa słownik.
Czym jest Alternatera Wodna:
Od czego zależy Alternanthera aquatica (Parodi)Chodat (1926) - Alternatera wodna SYNONIMY : Mogiphanes aquatica Parodi (1878), ......................... Alternanthera hasslerianda Chodat , Geneza : Brazylia, Bol alternatera reineka bzowa czym jest.

Sadzenie alternatera reineka bzowa znaczenie w Uprawy i sadzenie A .